O úspěchy frýdecko-místeckých gymnastů není nouze a zdatně k nim přispívá i Gymnastika při 11. ZŠ Jiřího z Poděbrad, která se minulou neděli zúčastnila Poháru města Kadaně v soutěži TeamGym, kam vyrazila se dvěma družstvy.

Dívky v kategorii Junior II bojovaly o stupně vítězů s devíti týmy. Na dubnovém závodě v Třebíči jim scházelo pár desetin bodu na 3. místo a skončily páté v neuvěřitelné konkurenci 17 týmů. V Kadani se to podařilo a děvčata si domů odvážela bronzové medaile. V kategorii Senior mix předvedli závodnici frýdeckého oddílu obtížnější řady, kterými například byla dvojná salta na akrobacii a dvojná salta toporně s obratem na trampolíně. Družstvo tak dokázalo obhájit zlato z předešlého závodu.

„Tým dívek byl oslaben o dvě členky z důvodu nemoci, tudíž jsme museli mírně změnit pódiovou skladbu. Na akrobacii a trampolíně se předvedla i děvčata, která na předešlé soutěži v Třebíči nedostala příležitost, protože série skáče pouze šest nejlepších. Holky odcvičily krásný závod a byly odměněny bronzovými medailemi,“ referovala trenérka Vendula Henychová.

Družstvo mix šlo bojovat také bez dvou členů týmu, protože jako „starší“ závodnici dost bojují s opotřebovanými klouby. Ale tým dokázal předvést v akrobacii i čtyři dvojná salta a po pódiové skladbě dokázal obhájit své předchozí prvenství z Třebíče ziskem dalšího zlata.

Závody v Třebíči

Předchozí dubnový závod v Třebíči byl prvním TeamGym závodem v letošním roce a i tam vyrazili gymnasté z Jedenáctky bojovat o medaile se dvěma družstvy. Družstvo dívek startovalo v kategorii Junior II a družstvo mix v kategorii Senior.

Junior II soutěžilo ve složení: Lukáčová Nela, Eliášová Nela, Budačová Nikol, Pohludková Ela, Peřinová Sára Nell, Chudíková Tereza, Delongová Izabela, Pospíšilová Aneta, Macečková Anna, Musilová Eliška a Mikitová Daria. „Většina juniorek byla ještě před půl rokem v nejmladší kategorii Junior I, kde mohly závodit i letos, ale posilnili jsme kategorii Junior II, jak v počtu, tak i výkonnostně,“ vysvětlila trenérka Henychová, že v kategorii jsou oficiálně ročníky 2006–2010, ale holky z Jedenáctky, které jsou ročníkově i 2011, se toho vůbec nezalekly. Na celkově třetí místo jim bodově chyběla jen desetina a půl.

Senior mix závodil ve složení: Gřesová Kristina, Gřesová Vanda, Bužková Karolína, Kojecká Lucie, Petrušková Eva, Provazník Jan, Peřina Damián, Brettschneider Jakub a Roman Petr. „Pro družstvo to byla premiéra, která z počátku nevypadala moc slibně, z důvodu nemocí. Byli jsme nuceni zaimprovizovat především ve společných řadách na akrobacii i trampolíně. Ale družstvo se v součtu bodů probojovalo na nejvyšší příčku a získalo zlato,“ mohla být spokojená trenérka i na minulých závodech.