Už včera ikona frýdecko-místeckého showbyznysu Mirai informovala fanoušky, že chce vytvořit zázemí pro ukrajinské rodiny s dětmi ve frýdeckém hotelu Afrika a hale Basketpoint, tedy v objektech, kterými disponuje jeho rodina. Napsal, že se zvládnou postarat tak o třicítku lidí. Dnes už ale sdělil, že pro změnu ikona frýdecko-místeckého sportu, dobrodruh Libor Uher už z Ukrajiny veze 62 maminek a dětí. I vy se můžete do pomoci zapojit.

„Protože poslední dva dny neustále sledujeme aktuální dění a je nám z toho úzko, a chceme taky přiložit nějakým způsobem ruku k dílu, tak jsme se rozhodli, že nabídneme ubytování v hotelu Afrika ve Frýdku-Místku a taky ubytovací kapacity Basketpointu, kde jsou taky postele. Je tam základní, ale důstojné zázemí pro ty, co by to mohli potřebovat,“ sdělil včera Mirai s výzvou, ať každý zkusí nějak pomoci.

Dnes už byl ještě konkrétnější: „Náš kamarád a hrdina Libor Uher právě veze z Ukrajiny 62 maminek a dětí. Dojedou někdy v noci nad ránem, tak jsme se rozhodli, že nasmažíme řízky, uděláme nějaké tousty, uděláme jim hostinu a budeme všichni šťastní.“

Vyzval své sledující, ať se přidají a setkají se s ním dnes večer ve 20 hodin na frýdeckém náměstí, kam mohou všichni přinést pro ukrajinské rodiny hlavně trvanlivé potraviny, jídlo, sušenky, vody, přesnídávky, keksy, buchty, koláče. To všechno může pomoci se o ukrajinské rodiny v prvních dnech postarat.