Na první závod Českého poháru v Teamgymu v Třebíči vyrazily sokolské gymnastky v kategorii junior I (1.–5. třída) úplně poprvé, a tak si kladly za cíl umístění někde ve středu startovního pole. Nakonec však přivezly nečekané první místo a mohly se radovat ze zlatých medailí a krásného poháru.

„Děvčata měla od minule skvěle připravenou akrobacii a trampolínu, za které také sklidily nejvyšší bodové hodnocení v bohatém startovním poli 14 týmů z celého Česka. Vše ale záleželo na odcvičení a ohodnocení pódiové skladby, se kterou jsme vyrazili na závody teprve podruhé a i trenérky byly v roli choreografů po delší pauze nováčky,“ referovala, proč si tým dával na začátku klání skromné cíle, trenérka Karolína Machalová. Jenže děvčata zvládla na akrobacii i trampolíně zaskákat bez pádů a bez větších chyb dopadla i premiéra pódiové skladby, která je v celkovém součtu vystřelila na neuvěřitelné 1. místo.

„Po velmi úspěšné sezóně, která nás tento rok opravdu překvapuje, na nás tedy čekalo ještě tohle vítězství, kdy jsme za sebou nechali i tak kvalitní týmy, jako jsou Trutnov, Chropyně, Plzeň nebo Čakovice. Do konce sezóny nás čekají ještě tři závody, a tak se místo oslav konají další tréninky a odpočívat budeme až začátkem prázdnin,“ ujistila, že gymnastky nebudou spát na vavřínech, trenérka Machalová.

Speciální poděkování trenérky posílají rodičům, kteří tentokrát do Třebíče dělali osobní řidiče, a samozřejmě děkují i dětem za tak velké úspěchy, kterých letos není opravdu málo.

Zlatý tým z Třebíče: Emma Lusová, Nicol Jonášová, Kateřina Vaverková, Thea Stabrawa, Daniela Goczolová, Klára Lukšíková, Ivona Hrivňaková, Natálie Mlčáková, Nela Sochová, Nela Koláčková a trenérky Gabriela Bělicová a Karolína Machalová.