Jen pár hodin poté, co nedodržení značky STOP způsobilo kuriózní převrácení dodávky fabií (psali jsme zde), se ve středu jen o pár set metrů dál stala další dopravní nehoda, kterou měla na svědomí stejná dopravní značka, ale tentokrát bylo paradoxně příčinou její dodržení.

V tomto případě nedošlo ke střetu nedáním přednosti v jízdě, ke které značka vybízí, ale osobní vůz, jehož řidič nejspíš nesprávně vyhodnotil, jak si v dané dopravní situaci bude počínat řidič silného motocyklu před ním, do něj zezadu narazil a následný pád i kvůli váze stroje způsobil motorkáři zranění, s nímž musel být odvezen do nemocnice. Vše se odehrálo na T-křižovatce na Bruzovské ulici nedaleko čerpací stanice.

„Ve středu 22. června odpoledne k uvedené křižovatce po vedlejší silnici přijížděl řidič motocyklu a zastavil před dopravní značkou „Stůj, dej přednost v jízdě!“. Řidič osobního automobilu jedoucí za ním pravděpodobně nedodržel dostatečnou vzdálenost a do motocyklu narazil, čímž došlo k pádu a zranění motorkáře. V tuto chvíli je nehoda ve fázi prověřování policistů dopravního inspektorátu,“ sdělila dnes za Policii ČR mluvčí Daniela Vlčková.

Podle vyjádření zdravotnické záchranné služby devětačtyřicetiletý muž utrpěl středně těžké poranění v podobě zhmoždění dolní končetiny, s nímž byl odvezen na nedalekou úrazovou ambulanci Nemocnice ve Frýdku-Místku. Tam skončil i čtyřiačtyřicetiletý řidič fabie polední nehody, který si z nerespektování značky po nárazu odnesl středně těžké poranění v oblasti krku a hrudníku.