VIDEO | Profesionální hasiči z Frýdku-Místku zasahovali včera v podvečer u požáru motocyklu, který začal hořet po vážné dopravní nehodě na okraji obce Hukvaldy, v místní části Dolní Sklenov. Podle zatím dostupných informací třiadvacetiletý motocyklista vyjel v zatáčce mimo silnici, přičemž došlo k požáru jeho stroje. Motorkář byl při zásahu hasičů při vědomí, ale ve stavu, kdy pro něj musela přiletět letecká záchranná služba.

„Nehoda s následným požárem se stala po 17. hodině. Hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku jej za devět minut uhasili vysokotlakým vodním proudem v dýchací technice, pomohli s ošetřením pacienta a s jeho naložením do vrtulníku,“ informoval tiskový mluvčí hasičů Petr Kůdela s tím, že po zdokumentování nehody se profesionální hasiči ve spolupráci s jednotkou dobrovolných hasičů Hukvaldy postarali o to, co z motocyklu po požáru zbylo.

K zásahu zdravotníků tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl uvedl: „Na pomoc byla vyslána nejbližší zdravotnická posádka a také ostravští letečtí záchranáři. Pacient utrpěl vícečetná poranění, a to v oblasti hrudníku a hlavy. Záchranáři jej zajistili krčním límcem a uložili do podtlakové matrace. Žilním vstupem zahájili podávání léků a infuzních roztoků. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl muž šetrně vrtulníkem transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán týmu tamního urgentního příjmu.“

K okolnostem nehody už se vyjádřila i Policie ČR. „Včera okolo 17 hodin došlo na silnici č. 4863 ve směru z obce Hukvaldy na Příbor k dopravní nehodě motocyklisty. Tento vyjel mimo vozovku a narazil do stromu, čímž došlo k odmrštění a následnému zahoření motocyklu. Při nehodě došlo ke zranění řidiče, kterého si převzali do péče zdravotníci záchranné služby. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u řidiče negativní. Okolnostmi a příčinami dopravní nehody se zabývají dopravní policisté,“ uvedla Kateřina Kubzová.