Před třetí hodinou ranní byla včera na tísňovou linku nahlášena dopravní nehoda, po které skončil osobní automobil na střeše v zahradě jednoho z rodinných domů v Pražmě. Nad ránem tam vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, které musely použít vyprošťovací speciál.

„Po příjezdu na místo jednotka průzkumem zjistila, že na zahradě u rodinného domu skončil osobní automobil, při nehodě se převrátil na střechu. Jeden člověk byl zraněn, postarala se o něj zdravotnická záchranná služba. K vytažení automobilu ze zahrady zpět na komunikaci si velitel zásahu vyžádal vyprošťovací speciál – ze stanice HZS MSK Ostrava-Zábřeh tak k události vyrazila Tatra s hydraulickým nakládacím jeřábem. Hasiči s ním havarovaný vůz vyzvedli ze zahrady a postavili na silnici, kde si ho převzala odtahová služba,“ informoval za HZS Moravskoslezského kraje Jakub Kozák.

Z vyjádření Policie ČR vyplývá, že se nedělní dopravní nehoda řadí do kategorie „alkohol za volantem“. „Řidič, který jel ve vozidle sám, zřejmě nezvládl řízení a vyjel mimo pozemní komunikaci. Provedená dechová zkouška u řidiče byla pozitivní, kdy vykázala téměř tři promile alkoholu v dechu. Řidič utrpěl zranění a skončil v péči zdravotníků,“ uvedla za Policii ČR Kateřina Kubzová.

Podle informací zdravotnické záchranné služby se u třiatřicetiletého muže jednalo o středně těžké poranění hlavy. „Po ošetření byl předán do péče Nemocnice ve Frýdku-Místku,“ uvedl tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.