Ke dvěma vážným pracovním úrazům vyrážely v minulém týdnu týmy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, kterým museli vypomáhat i letečtí záchranáři, aby se jejich transport do popáleninového a traumatologického centra co nejvíce urychlil.

Před víkendem v pátek 12. srpna odpoledne byla záchranná služba volána k úrazu v areálu Třineckých železáren. „Dvaačtyřicetiletý muž utrpěl poranění při zasažení žhavou struskou, která mu způsobila popáleniny II. a III. stupně v oblasti trupu a horních končetin. Pozemní lékařská posádka spolu s leteckými záchranáři zajistila prvotní ošetření popálených ploch, tepelný komfort, podala léky tlumící bolest a provedla další opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. Pacient byl po šetrném leteckém transportu předán do péče popáleninového centra v Ostravě,“ informoval tiskový mluvčí zdravotnické záchranné služby Lukáš Humpl.

O den dříve spěchala posádka rychlé zdravotnické pomoci a leteckých záchranářů k jiné události v českotěšínské firmě. Třiapadesátiletého muže tu zavalila sada kovových trubek. „Zůstal při vědomí, zasahující lékař však u něj zjistil vážná poranění páteře a pánve. Pacient byl zajištěn krčním límcem, pánevním pásem a uložen do vakuové matrace. Po podání léků a infuzních roztoků byl vrtulníkem transportován do traumatologického centra Fakultní nemocnice Ostrava,“ sdělil Lukáš Humpl.