Pětatřicetiletý muž z Frýdku-Místku, který spadl z balkonu domu na betonovou dlažbu o dvě patra níže a poranil si při tom páteř, si podle včerejšího vyjádření Policie ČR mohl za toto neštěstí sám. Cizí zavinění bylo vyšetřováním vyloučeno, nešlo ani o pokus o skoncování se životem.

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v minulém týdnu v pondělních večerních hodinách u vážně zraněného ve Frýdku-Místku. „Před dvaadvacátou hodinou přijali pracovníci krajského operačního střediska informaci o pádu člověka z výšky. Na místo události vyjely nejbližší posádky – lékařská rendez-vous a zdravotnická rychlá zdravotní pomoc. Zpočátku byl v bezvědomí, později se záchranáři komunikoval. Prvotní vyšetření ukázalo poranění páteře, lékař však nevyloučil ani další možná zranění. Pacient byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace, záchranáři mu podali kyslík, zajistili žilní vstup a zahájili podávání léků. Za stálé monitorace základních životních funkcí byl poté ve vážném stavu transportován na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice,“ přiblížil zásah Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje tiskový mluvčí Lukáš Humpl.

Policisté se zabývali bližšími okolnostmi případu a zjistili, že nešlo o násilný čin. „Policisté vyloučili cizí zavinění i sebepoškození. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla pozitivní,“ sdělila pro FMSEZNAM, kde hledat příčinu pádu z výšky, Kateřina Kubzová z Policie ČR.

(Foto je ilustrační.)