Vážení čtenáři,

více než 15 let jsem sledoval frýdecko-místeckou politiku tak zblízka, jak jen je to možné, a zprostředkovával úhel pohledu na jednotlivé události, problémy a kauzy z pohledu radnice, takže vím, jak politici přemýšlejí, co si myslí, když něco říkají, co tím myslí ve skutečnosti a co chtějí, abyste si mysleli vy. Věřím, že tyto své zkušenosti zúročím při zprostředkování dění ve Frýdku-Místku takříkajíc „z druhého břehu“ a že vám zpravodajství „z první ruky“ a optikou snažící se poskládat co nejvíce střípků k reálnému obrazu přijde pro město, v němž žijeme, stejně důležité jako mně.

Současný primátor Petr Korč mi sice nabízel další spolupráci, vědom si jisté mé řemeslné zručnosti, ale splynout s proudem v jeho korytě mě nelákalo tolik, jako pokusit se mu vybudovat určitou hráz, aby síla, kterou dal dohromady a jež už ukázala, že se nezastaví před ničím, měla nějaké mantinely. Současná koalice je jako rozvodněná řeka, která už vzala jeden život (zastupitel Ryška), vymkla se jakékoliv kontrole (dozorčí rady městských společností už nedozorují), bourá roky zavedené, sama nepřináší nic moc užitečného, zato hromadu balastu, a ještě chce, aby všichni věřili tomu, že po tom, co se rozvalí všude, kde jen bude moci, bude půda úrodnější.

Věřím, že se vedle mě najdou další, kteří se postarají o to, aby se současná městská garnitura, která se nijak netají tím, „že se umí domluvit“ a bude vládnout městu takřka na příslovečné věčné časy, necítila nedotknutelná. Tento server se frýdecko-místeckých radních dotýkat určitě bude. A oni se možná budou cítit dotčeni. Ale pokud si díky fmseznamu budou dávat větší pozor na to, co říkají, a hlavně, co dělají, bude to výhra pro nás všechny, co mají naše město (s malými písmeny) rádi.

Petr Pavelka