Hasiči Moravskoslezského kraje vyjížděli v úterý ve velkém spěchu do frýdeckého OC Paráda, kde se v obchodě s domácími zvířátky a chovatelskými potřebami Super ZOO rozezněl požární poplach. Vzhledem k tomu, že se jednalo o místo s potencionálním hromadným výskytem osob, do shopping parku postupně přijely tři hasičské vozy, které však nakonec nemusely krotit plameny, ale pouze neposlušný alarm. A nedařilo se.

Ani po půlhodině se pronikavý zvuk nedařilo vypnout, což stresovalo prodavače, zákazníky a nepochybně i některá zvířátka. „Je to mazec. Přijely tři hasičské vozy, vzadu je pořád asi deset hasičů, ale pořád jim to nejde vypnout. Nedá se to vydržet,“ postěžoval si na nepříjemný pronikavý přerušovaný zvuk obsluhující personál, zvlášť když se okrasné ptactvo v klecích rozhodlo, že bude s technikou měřit síly.

Čidla vytáhla hasiče z jejich základen i před týdnem, kdy v Třineckých železárnách došlo k úniku vysokopecního plynu z plynojemu na Borku. Událost zaznamenala čidla a byl aktivován havarijní systém. Tam se na místě sešlo dokonce osm jednotek hasičů, včetně HZS z Frýdku-Místku a frýdeckých dobrovolníků. Okolí plynojemu bylo uzavřeno v okruhu o průměru přibližně dva kilometry a obyvatelé byli varováni sirénami s varovným signálem „chemická havárie“. V průběhu celého zásahu nebyly v zóně ohrožení ani v dalších vytipovaných lokalitách naměřeny nebezpečné koncentrace plynu a lidem tak ani v tomto případě nehrozilo nebezpečí.

FMSEZNAM děkuje čtenářům za tip.