Vzali mu řidičák za jízdu pod vlivem alkoholu, a protože jej chtěl znovu získat, musel do autoškoly. Ani za volant autoškoly ale nedokázal usednout střízlivý a policisté s místní znalostí jej ve Vendryni vyhmátli. Naměřeným 1,8 promile se ani nechce věřit, nevěřícně zírala také zaskočená instruktorka.

„Policisté z oddělení silničního dohledu si v neděli ráno ve Vendryni na Třinecku povšimli řidiče vozidla autoškoly, který jim byl známý z minulosti. Muže již dříve řešili za jízdu pod vlivem alkoholu. Proto se rozhodli vozidlo autoškoly zastavit a řidiče zkontrolovat. Při komunikaci s devětačtyřicetiletým řidičem pojali policisté podezření, že je pod vlivem alkoholu, což následně potvrdila dechová zkouška, která vykázala 1,80 promile alkoholu v dechu. Na místě si řízení vozidla převzala překvapená instruktorka autoškoly, která měla policistům uvést, že netušila, v jakém stavu je její žák,“ sdělila včera za Policii ČR Kateřina Kubzová.

Řidič, kterému na konci loňského roku skončil trest spočívající v zákazu řízení motorových vozidel, chtěl nyní absolvovat přezkoušení v autoškole za účelem vrácení řidičského oprávnění. Toho se ale jen tak nedočká. „Dopravní policisté předali věc kolegům z obvodního oddělení Třinec, kteří ve zkráceném přípravném řízení sdělili muži podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ informovala Kateřina Kubzová.