Necelé dva dny stačily kriminalistům 1. oddělení obecné kriminality ve Frýdku-Místku, aby po vyhodnocení získaných poznatků zadrželi muže podezřelého z loupeže.

Dnes již obviněný jednadvacetiletý muž měl reagovat na inzerát o prodeji tabletu a telefonicky, což nejspíš bylo později pro policii snadné vodítko, si domluvit osobní schůzku s prodejcem. Ten přijel na smluvené místo do jedné z obcí na Frýdecko-Místecku. „Zájemce si měl tablet nejprve prohlédnout a poté souhlasit s jeho koupí za částku 21 tisíc korun. Prodávajícímu však měl sdělit, že u sebe nemá dostatek finanční hotovosti. Poté měl zavolat své údajné babičce, aby mu zbytek peněz přinesla. Místo toho měl obviněný využít chvilkové nepozornosti poškozeného a nastříkat mu do očí pepřový sprej. Poté se měl zmocnit tabletu a z místa utéci,“ přiblížila případ policejní mluvčí Kateřina Kubzová.

Podle policie dosud netrestaný mladík s kriminalisty spolupracoval, při výslechu se ke skutku doznal a vymlouval se na to, že nutně potřeboval peníze na finanční výpomoc pro příbuznou. „Kriminalisté jej obvinili ze zvlášť závažného zločinu loupeže. V případě odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let,“ sdělila nesmlouvavý závěr, který z jeho jednání vyplývá, Kateřina Kubzová.