VIDEO | Třinečtí kriminalisté zadrželi v těchto dnech jednatřicetiletého muže, který je podezřelý z páchání série loupežných přepadení, kterých se dopustil v celkem pěti případech, převážně v prodejnách tabáku, ale jednou si troufl i na zlatnictví. V jednom případě v Třinci měl pachatel požadovat po prodavačce vydání finanční hotovosti pod pohrůžkou užití slzotvorného plynu. Prodavačka se ale jednání pachatele nezalekla a začala po něm házet pomeranče. Při útěku sice slzotvorný prostředek opravdu použil, ale utekl bez lupu.

„Kriminalistům se díky jejich precizní operativní činnosti, získaným poznatkům, zajištěným kamerovým záznamům a dalším stopám podařilo jako pachatele ustanovit jednatřicetiletého muže. Ten má mít na svědomí kromě loupežného přepadení v Třinci také další loupeže na Karvinsku, Frýdecko-Místecku a na jižní Moravě,“ sdělila za Policii ČR Kateřina Kubzová.

Dotyčný muž si už loni v létě měl z prodejny zlatnictví poté, co prodavačce nastříkal slzotvorný prostředek do obličeje, odnést šperky v hodnotě přes 50 tisíc korun. V říjnu pak jeho kroky směřovaly do prodejny tabáku, kde měl pod pohrůžkou násilí donutit prodavačku k vydání finanční hotovosti více jak 10 tisíc korun. Hned den nato se měl dotyčný dopustit dalšího loupežného přepadení prodejny v Třinci, kde neuspěl díky výše zmíněným „vitamínovým bombám“. Chuť si pak jel spravit mimo region, kde měl v prodejně trafiky opět pod pohrůžkou násilí požadovat po prodavačce vydání peněz z pokladny. Když mu prodavačka sdělila, že zde žádné peníze nemá, měl se zmocnit její kabelky s finanční hotovostí téměř 80 tisíc korun a také platebními kartami.

„Letos v lednu se pak tentýž jednatřicetiletý muž měl spolu se svým čtyřiadvacetiletým komplicem pokusit vloupat do prodejny trafiky na Frýdecko-Místecku, což se jim nepodařilo. O několik dní později se zde měli oba vrátit v době, kdy již byla trafika otevřená. I přes odpor prodavačky zde měli odcizit z pokladny finanční hotovost přes 10 tisíc korun,“ referovala o dalším překročení zákona na území frýdecko-místeckého okresu Kateřina Kubzová.

Kriminalisté jednatřicetiletého muže obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, dále z přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a přečinu krádeže ve stadiu pokusu. „Obviněný muž, který má v rejstříku trestů několik záznamů včetně loupeže, se při výslechu kriminalistům ke skutkům doznal. Podnět na vzetí do vazby obviněného byl soudcem akceptován. Muži hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Kriminalisté taktéž obvinili jeho čtyřiadvacetiletého komplice,“ uvedla Policie ČR.

Foto, video: Policie ČR