Po pátečním jednání krizového štábu vypustila radnice do světa informaci, že „vedení statutárního města Frýdku-Místku vyšlo nemocnici maximálně vstříc s nabídkou prostor pro očkovací centrum“. Kdo si myslí, že se kapacity pro očkování navýší osvědčeným Národním domem, hluboce se plete. Radnice nabídla nemocnici prostory Centra aktivních seniorů, aniž se jich někdo ptal na názor. Ti to berou jako podraz.

„Jsme připraveni nemocnici pomoci. Nabídli jsme prostory v Centru aktivních seniorů v Místku. Aktivity pro seniory v centru aktuálně kvůli protiepidemickým opatřením nemohou probíhat. K dispozici je plně vybavený sál a další místnosti, centrum může být k dispozici ihned a mohli bychom jej zajistit také do budoucna. Chceme vyjít vstříc zejména lidem starším 60 let, pro které může být proces rezervace termínu očkování náročnější,“ uvedl primátor města Petr Korč (Naše Město F-M) v oficiální tiskové zprávě města. Z ní je vidět, že co se týče přehledu o aktivitách nejstarší generace ve městě, je současná radnice úplně mimo. Objekt, který senioři dostali do vínku od předchozí radnice, je totiž i v této době skutečným Centrem aktivních seniorů, kteří se jej snaží naplno využívat.

„My se snažíme až do krajnosti využívat pravidla, která jsou dnes daná. Recepce vše hlídá, kontroluje, dáváme si pozor. Scházíme se, dodržujeme opatření, rozestupy, všechno. Senioři chtějí aktivity, a tak probíhá spoustu kroužků a cvičení, máme opravdu stálý bohatý program a chystáme třeba ještě workshop vánočních ozdob. Vůbec nerozumím tomu, že se nás nikdo na nic neptal, protože já mám ve výpůjční smlouvě, že rozhodujeme, jaký bude v objektu, který mám já na starost, program. Hned zítra se za panem primátorem Korčem chystám, že si s ním trošku povykládám, protože tohle řešení je na úkor nás, seniorů,“ zlobí se Dalibor Kališ, předseda spolku Senioři Frýdek-Místek.

„Je to podraz. Běží u nás spousta aktivit, je po nich po dlouhé době nečinnosti hlad, a když nám to šlape, tak nám to chtějí zavřít. To je fakt na hlavu postavené. Chtěli jsme skončit s cvičením 17. prosince, ale lidé chtějí využít i ten týden do Vánoc, protože chtějí pro sebe něco dělat. Nevím, jak jinak to říct, je to prostě s prominutím volovina,“ nebrala si servítky instruktorka cvičení v centru aktivních seniorů Sylva Kubalová.

„Snad se to podaří zvrátit, ale už jsem byl za primátorem třikrát, aby se třeba obnovila činnost Rady seniorů, která fungovala velmi dobře za primátora Pobuckého, ale slyšel jsem jenom výmluvy. Naše věková skupina teď radnici evidentně nezajímá,“ posteskl si Dalibor Kališ. „Já vůbec nemůžu uvěřit, že radnice s něčím takovým přišla. Pokud tam zůstal nějaký rozum, měli by ho vzít do hrsti. Očkovacím centrem v Centru aktivních seniorů by totálně zabili jejich aktivity, které jsou určitě důležité pro jejich dobrý zdravotní stav i psychické rozpoložení. Skutečně by mě zajímalo, proč nemůže být očkovací centrum znovu v Národním domě, když se to tam již osvědčilo a bylo to tam již zaběhnuté,“ reagoval na záměr radnice bývalý primátor Michal Pobucký.