Ještě v září se frýdecko-místecká radnice pyšnila, že sen o tělocvičně v Chlebovicích se stává realitou, a upozorňovala s gustem na liknavost svých předchůdců, kteří měli obrovský problém vymoci projektovou dokumentaci nutnou pro zadávací řízení od projektanta, který byl v prodlení neuvěřitelných 540 dní. Nyní hlásí obrovské problémy sama a přesvědčuje se, že s některými „problémy na trhu“ je velmi složité bojovat.

Sen o stavbě tělocvičny v Chlebovicích „do roka a do dne“, s níž se mělo na jaře začít, se nyní rozplynul poté, co postupně žádná z přihlášených firem do výběrového řízení nakonec nebyla ochotna podepsat s městem smlouvu o dílo. Podle náměstka primátora Jiřího Kajzara (Naše Město) je to způsobeno tím, že zhotovitelé a firmy mají velký problém s garancí ceny materiálu, protože ceníky se nyní u některých položek významně mění v podstatě ze dne na den. Jakýkoliv závazek je tak pro stavební firmy dnes velkým rizikem, které nejsou ochotny podstoupit.

V Chlebovicích je situace o to nepříjemnější, že kvůli plánované výstavbě, která se nakonec neuskuteční, funguje škola i školka v provizorním režimu a v náhradních prostorách, protože plánovaná tělocvična má být nástavbou právě mateřské školy. Radnice se sice nechala slyšet, že se bude snažit výběrovým řízením stavební firmu znovu najít, ale zda se jí to podaří, je stejně nejisté jako dnešní situace ve světě a s ní spojené problémy s cenovým vývojem. „Mě jako v podstatě místního občana, který měl navíc tuto okrajovou část na starosti, ta situace velmi mrzí, protože Chlebovice tělocvičnu pro školní i další společenský život potřebují. A nezačnu teď někomu něco počítat, protože my sami jsme se potýkali s problémy na trhu u projektové dokumentace, kdy jsme věřili, že se projektu, byť se zpožděním, dočkáme dříve, než kdybychom se ve výběrovém řízení museli vracet znova na začátek, jak to teď čeká radnici u výběru zhotovitele,“ okomentoval vzniklou situaci bývalý náměstek primátora Pavel Machala (ČSSD).