K tragické události došlo včera krátce před 18. hodinou v místě křížení cyklostezky s železniční tratí poblíž železniční stanice Paskov. Cestujícím po aktivaci rychlobrzdy bylo hned jasné, že se stalo něco zlého. Došlo zde ke střetu vlaku s cyklistou, který neměl šanci přežít.

„Říkali nám, že se ten cyklista ani nerozhlédl a prostě vjel přímo pod vlak. Když jsme pak viděli jeho poškození, bylo jasné, že ten střet byl přímý, žádné zachycení bokem, z čeho by mohl snad ještě nějak vyváznout. Taky hledali ostatky různě pod vlakem, nebylo to nic příjemného. Nepouštěli nás ven, měl pro nás přijet evakuační autobus, ale nakonec to zrušili. Po dvou hodinách vyšetřování se vyměnil strojvedoucí, ve stanici vlak umyli a pokračovalo se dál,“ vylíčil nám hrůzný zážitek jeden z cestujících soupravy.

„Došlo ke střetu cyklisty (ročník 1997) s osobním motorovým vlakem jedoucím směrem od Ostravy. Cyklista s největší pravděpodobností nerespektoval výstražné signalizační zařízení a vjel na přejezd před projíždějícím vlakem. Okolnostmi události se zabývají kriminalisté,“ sdělila dnes k nehodě mluvčí policie Kateřina Kubzová. A Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, potvrdil, že se v daném případě, podobně jako v případě sebevraha, který vstoupil na koleje úmyslně koncem června o jednu stanici dál v Lískovci (psali jsme zde), jednalo o zranění neslučitelná se životem, takže tělo bylo předáno přímo do gesce Policie ČR, která případ dále vyšetřuje.

„Nikdo tu situaci moc nechápal. Před tím přejezdem pro cyklisty jsou zatáčky, které nutí člověka zvednout hlavu, není to o nějaké dlouhé přímé jízdě. A jestli ignoroval zvukové signály, tak musel mít nejspíš na uších sluchátka a být myšlenkami úplně někde jinde,“ spekulovali o možných příčinách nehody cestující.