Turistické informační centrum Frýdek-Místek vybízí k přivítání jara a blížících se Velikonoc na místeckém náměstí Svobody, kde na předvelikonoční úterý 12. dubna připravuje den plný velikonočních zvyků, dobrot a pohody. Ovšem jen za příznivého počasí.

Od ranních 9 do odpoledních 16 hodin budou moci návštěvníci a kolemjdoucí posedět na náměstí u dobré kávy, k tomu zakousnout koláčky, jidášky a jiné velikonoční pečivo a podívat se pod ruce umělcům, kteří tvoří symboly svátku jara. „Budou se malovat kraslice, vyrábět drátěné velikonoční ozdoby a chybět nebude ani pletení pomlázek. Navíc, pokud si návštěvníci přinesou vyfouklá vajíčka z domova, mohou se přiučit novým technikám právě tady,“ zve k návštěvě ředitelka pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.
Manažerka TIC Lucie Talavašková dodává, že pro děti budou připraveny tvořivé dílničky, kde si vymalují papírové kraslice a ty pak mohou pověsit na připravené břízky, které ozdobí místecké náměstí. Vše doplní vystoupení malých hudebníků z místní ZUŠ.

Foto: TIC Frýdek-Místek