VIDEO | Sedlovou střechu a půdu obytného přístavku rodinného domu v Lískovci včera ve večerních hodinách zasáhl oheň, který musely likvidovat čtyři hasičské jednotky. Při jejich příjezdu už hořel v plném rozsahu, jak střecha, tak uskladněné dřevo na půdě, navíc začínala hořet zateplená fasáda rodinného domu. Ten se ale nakonec podařilo uchránit a jeho obyvatelé se mohli po úspěšném zásahu hasičů vrátit ještě na noc domů.

Požářiště hlídali přes noc dobrovolní hasiči, u samotného požáru krátce po 19. hodině byli vedle krajských hasičů i dobrovolníci z Lískovce, Frýdku a Paskova. „V první fázi zastavili šíření požáru a uhasili fasádu domu, potom začali hasit přístavek. Dovnitř vnikli po nastavovacím žebříku, z automobilového žebříku hlídali střechu rodinného domu, aby se na ni požár nerozšířil. Oheň dostali pod kontrolu za 42 minut, uhasili jej zhruba za další necelou hodinu,“ informoval tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Petr Kůdela, který popsal i další okolnosti případu.

Použity byly celkem čtyři vodní proudy a termokamera, hasiči zasahovali v dýchací technice. Požár přepálil elektrické vedení, proto byli přivoláni pracovníci energetické firmy k odpojení elektřiny. Škoda je předběžné odhadnuta na 800 tisíc korun, uchráněný majetek – celý dvoupodlažní rodinný dům s pultovou střechou, s přístavkem stavebně propojený, byl odhadnut na šest milionů korun.

„Nikdo nebyl zraněn, rodinný dům opustily dvě osoby před příjezdem hasičů. Příčina vzniku požáru je v šetření. V obytném přístavku nebyl instalován žádný hlásič, který by mohl včas upozornit na vznikající požár obyvatele domu, respektive jejich sousedy či kolemjdoucí osoby,“ upozornil tiskový mluvčí, že v požárové prevenci mají lidé většinou velké rezervy.

Foto, video: HZS Moravskoslezského kraje