Zdravotnická záchranná služba zasahovala spolu s hasiči v úterý odpoledne u vážné události v Metylovicích. Před čtvrtou hodinou byla krajským operátorům oznámena nehoda čtyřkolky, která si vyžádala kromě týmu rychlé zdravotnické pomoci i vzlétnutí vrtulníku Letecké záchranné služby z Ostravy. Nakonec musely být vyslány další dvě posádky záchranářů, takže nakonec u zraněných, mezi nimiž byly i dvě děti, pracovaly dva lékařské a dva zdravotnické týmy.

„Záchranáři zjistili, že při převrácení čtyřkolky, jedoucí ze svahu, došlo k poranění celkem tří osob. Dvaapadesátiletý muž byl v době příjezdu posádek při vědomí, jeho stav se však rychle zhoršoval. Zasahující lékař jej musel uvést do umělého spánku a zajistit přístrojem řízené dýchání. Pacient utrpěl mnohočetná poranění hrudníku a jeho stav byl kritický. Sedmiletý chlapec byl ošetřen s život ohrožujícím poraněním hlavy a mozku, zajištěn intubací a připojen k umělé plicní ventilaci. Záchranáři naložili krční límec a uložili dítě do podtlakové matrace. Muž i dítě byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče letecky transportováni na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě,“ referoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK Lukáš Humpl. Nejlépe z celého incidentu vyvázla desetiletá dívka, která byla po pádu ze čtyřkolky při vědomí a prvotní vyšetření ukázalo poranění v oblasti zad. Po ošetření ji pozemní posádka přepravila do frýdecko-místecké nemocnice.

Na místě zasahovali také hasiči, kteří zajistili místo nehody a také čtyřkolku před případným požárem. Asistovali při ošetřování zraněných a transportu k vrtulníku, který navigovali na přistání. Následně se postarali o zachycení úniku provozních kapalin a po setmění se podíleli na zajištění světelných podmínek pro vyšetřování.

(Foto: HZS MSK)