Zimní lyžařská sezona se naplno rozjela bez ohledu na blížící se oblevu a v kolonkách složek integrovaného záchranného systému přibývají nejrůznější případy zranění spojených se sportováním na sněhu. Policisté však nahlásili i jeden velmi kuriózní případ, kdy žena spadla se psím spřežením ze srázu do řeky.

O záchranu ženy, která se zranila po pádu z tažných saní se psím spřežením, se postarali policisté obvodního oddělení Nošovice. Ta volala na tísňovou linku, že se vydala na vyjížďku na tažných saních se psím spřežením v okolí obce Raškovice. Sáně se jí však měly převrhnout a ona i se třemi psy spadla ze srázu do řeky Morávky. „Zranila se, i jeden z jejích psů, a nevěděla, kde se přesně nachází. Policisté obvodního oddělení Nošovice začali po ženě ihned pátrat. Následně přijali další oznámení o nálezu tažných saní a tří psů, kteří uvízli v hustém porostu stromů v obci Morávka. Policisté proto prohledávali okolí tohoto místa, kdy se jim podařilo ženu nalézt v těžko přístupném zasněženém terénu u koryta řeky. Policisté se museli přebrodit na druhý břeh řeky, aby se k ženě dostali. Následně zraněnou ženu přenesli zhruba tři sta metrů ke služebnímu vozidlu, kde jí poskytli první pomoc a tepelný komfort až do příjezdu záchranářů,“ sdělila za Policii ČR Kateřina Kubzová.

Policisté společně s hasiči poté zajistili také všechny psy, včetně zraněného, a předali je známému zraněné ženy, který se mezitím rovněž dostavil na místo.

(Foto je ilustrační.)