Když máte k ruce šikovné ruce aranžérů, které se postarají o slavnostní výzdobu a dekorace, i vše, co potřebujete k módní přehlídce, od kadeřnic, kosmetiček až po návrhářky, můžou být i Dny otevřených dveří střední školy jedna velká show, při níž někteří zůstanou stát s otevřenou pusou. Na Střední škole gastronomie, oděvnictví a služeb Frýdek-Místek vám do ní navíc strčí nějakou tu laskominu vyrobenou gastro obory, a tak je úspěch zaručen. Bojovým podmínkám covidovým navzdory.

Na „skleníku“ k tomu měli včera navíc ještě jako třešničku na dortech 7. ročník celostátní cukrářské soutěže Podbeskydský ještěr, na kterou dohlížela Eliška Dernerová, odbornice na slovo vzatá, která předsedá moravské Asociaci kuchařů a cukrářů České republiky a je mezinárodní komisařkou WACS (Světová asociace kuchařů), jež s hodnotitelskými zkouškami na nejvyšší úrovni může hodnotit kulinářské umění ve světě. Ta se obávala, co se soutěžícími udělá výpadek praxe v důsledku covidových opatření, ale nakonec brala finální výtvory smířlivě: „Bylo to na slušné úrovni. Bála jsem se, že se to projeví více.“

Mezi posuzovanými výrobky chybělo právě kvůli covidu domácí želízko v peci, ale i tak měla porota před sebou pestrou sadu, vzhledově i chutí. Soutěžící vzdávali hold tu baletce, tu Lvímu králi, nebo reflektovali blížící se svátek Valentýna či stávající roční období. Tak vznikla například Zimní variace, jejíž popis dostatečně ilustruje, jakým způsobem se útočilo na chuťové pohárky i bodíky od porotců – bezlepkový dort s mrkvovo-kokosovým a čokoládovým korpusem, plněný smetanovo-skořicovým krémem s brusinkami, zdobený ovocem a perníčky. 1. místo si nakonec odvezla Julie Černeková do Ostravy-Hrabůvky, druhé si vysloužila Adéla Pěkařová pro Šilheřovice a bronzové ocenění získala Tereza Pastorková pro Karvinou. „Bylo to bohužel trochu o nás bez nás, ale co se dá dělat. Onemocněly nám tři mistrové, řada žáků, byla to ve všem improvizace ze dne na den. I po úterní generálce vypadávali další účinkující programu, takže změny jsme řešili ve všem do poslední chvíle. Ale vloni jsme nemohli Den otevřených dveří uspořádat vůbec, takže jsme spokojeni,“ hodnotila Marie Lachetová, zástupkyně ředitele pro praktické vyučování. „Já si myslím, že za daných podmínek, kdy bylo mnohem složitější zapojit jednotlivé obory, protože některé třídy se ocitly v karanténě, to byl od všech, co se na podobě Dne otevřených dveří i cukrářské soutěži podíleli, heroický výkon, za který jim děkuji,“ doplnil ředitel školy Lukáš Smutný, který doufá, že příště už bude moci vše proběhnout se vší parádou, jak zde byli v letech předcovidových zvyklí, kdy otevřenými dveřmi prošla i tisícovka lidí.