Zdravotnická záchranná služba zasahovala včera u tří vážných nehod cyklistů, které se v odstupu tři a půl hodiny odehrály v kraji a hned dvakrát také na Frýdecko-Místecku. Vzlétal k nim ostravský vrtulník, vyjížděly pozemní posádky a v jednom případě také horská služba.

„K první události byli záchranáři voláni před půl druhou odpoledne do Heiparku na Novojičínsku, kde havaroval patnáctiletý cyklista a utrpěl poranění hlavy. Byl zajištěn krčním límcem a uložen do podtlakové matrace,“ informoval Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Pak už následovaly dva výjezdy do frýdecko-místeckého okresu, kolem půl čtvrté spěchaly týmy záchranářů do Komorní Lhotky. „Šestatřicetiletá žena přepadla při sjezdu na kole přes řídítka a při pádu si přivodila otřes mozku. U pacientky zasahovala zdravotnická posádka, která následně přepravila zraněnou k vrtulníku, který přistál na louce pod kopcem,“ sdělil Lukáš Humpl.

Ve tři čtvrtě na pět vyjížděly posádky ke třetímu cyklistovi, a to na Bílou. I tady dvaadvacetiletý muž rovněž spadl při sjezdu na jízdním kole a jevil známky otřesu mozku. Horšímu poranění podle všeho zabránila přilba, která se při nárazu rozbila.

Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byli všichni pacienti transportováni do zdravotnických zařízení. První dva předali záchranáři na urgentním příjmu do ostravské fakultní nemocnice, třetí skončil v nemocnici ve Frýdku-Místku.

(foto je ilustrační)