Zdravotníci ve frýdecké nemocnici si užívají relativně klidnější období, ovšem personál zdejšího očkovacího centra naopak jede na víc než plné obrátky, když překračuje svou kapacitu. I když se jedná o nekomfortní situaci ve stísněných prostorech oproti Národnímu domu, nemocnice další očkovací centrum už nyní neplánuje.

Poté, co město ustoupilo od svého „spásného“ nápadu vytvořit očkovací centrum v Centru aktivních seniorů, kteří to sami nesli velmi nelibě (psali jsme zde), vyjednávala nemocnice s místním sdružením praktických lékařů ohledně jejich zapojení do očkování. Žádné další kapacity však zjevně nejsou na pořadu dne.

„Očkovací centrum je vytížené nad maximum, měli bychom očkovat kolem 450 klientů, denně jich očkujeme průměrně 550. Máme mírný nárůst klientů na třetí dávky, k tomu očkujeme každou středu děti ve věku 5–15 let. Další očkovací centrum naše nemocnice otevírat nebude, navýšenou poptávku jsme zatím schopni sami zajistit,“ uvedla pro FMSEZNAM tisková mluvčí Nemocnice ve Frýdku-Místku Jana Březinová.

V samotné nemocnici je v současné době situace klidná, zdravotníci z oddělení, která se přeměnila zpět z covid stanic, mohou zase normálně pečovat o své pacienty. „Dnes (12. ledna) máme na infekčním pavilonu otevřenu jednu covid stanici s 23 pacienty, na ARO jednoho a na oddělení dlouhodobé následné péče pět pacientů,“ sdělila Jana Březinová s tím, že v nejbližších dnech nemocnice očekává nárůst covid pacientů a připravuje otevření druhé covidové stanice na infekčním oddělení. Podle dostupných údajů totiž včera v republice přibylo o tři čtvrtiny více nakažených než o týden dřív. I když Moravskoslezský kraj je na tom prozatím velmi dobře, očekává se, že kvůli omikronu budou data zase postupně růst všude a kapacity nemocnic se budou znovu plnit.