Nakupující v Kauflandu se dnes před čtvrtou hodinou museli rozmyslet, jakým způsobem zareagují na spuštěný požární alarm, ke kterému vyjížděly tři vozy Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje a další dvě posádky dobrovolných hasičů. Podle všeho bylo však záhy zřejmé, že hasiči nebudou bojovat s plameny, ale naopak budou muset hledat, kde praskla voda. Žádné odstavené vozíky s nákupy a panický úprk se tedy nekonaly.

Ochranný systém sice zredukoval osvětlení, vypnul eskalátory a v parkovacích prostorech svítila jen nouzová světla, ale naštěstí „nevypadly“ všechny pokladny, takže nakupující nebyli významně omezeni. Zatímco v klidu dokončovali nákupy, hasiči prohledávali strojovnu, skladovací prostory, přilehlé prodejny i další zázemí, aby se dopátrali příčiny svého příjezdu. Zhruba po hodince najel Kaufland už na svůj normální provoz.

Přesnou příčinu zásahu, kde se naštěstí hasičské stříkačky nemusely ukázat, přineseme po vydání oficiální informace, z hasičského zpravodajství tak ještě alespoň nabízíme úterní případ, kde pro změnu plameny ukazovaly svou sílu. V Žabni ve večerních hodinách zcela shořel Volkswagen Passat a kromě místní dobrovolné jednotky byl poplach vyhlášen i profesionálním hasičům ze stanice HZS Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku. „Ti na místo události dorazili jako první, v době jejich příjezdu byl osobní automobil Volkswagen Passat Variant zcela zasažen plamenným hořením. Hasiči v dýchací technice k likvidaci nasadili jeden vodní proud, lokalizovat se jim požár podařilo za několik minut, zcela zlikvidovat pak přibližně čtvrt hodiny po zahájení zásahu. Z vozidla uniklo menší množství provozních náplní, hasiči tak po naložení automobilu na odtah zasypali uniklé látky sorbentem a komunikaci uklidili. Příčina vzniku požáru je v šetření, vyšetřovatel na místě odhadl škodu na 90 tisíc korun,“ informoval za hasiče Jakub Kozák.