K premiérovi Babišovi a svěřeneckým fondům přirovnávali zastupitelé na zářijovém jednání počínání primátora Petra Korče, kterému nepřišlo žinantní, že se hodlá podepsat pod smlouvu poskytující 400 tisíc z městské pokladny na Sweetsen Fest, který je spojen s jeho jménem, ačkoliv akce již proběhla, a tudíž se bez peněz města obešla. Všichni marně pátrali v paměti, kdy město takovým precedentním způsobem ex post uvolnilo peníze na akci, která už se uskutečnila a musela mít tedy výdaje pokryty jiným způsobem.

Jaroslav Chýlek (ČSSD) v této souvislosti sice kvitoval, že nový pořadatel Love Production si řekl o 100 tisíc méně než primátor Korč, ale upozorňoval, že příjemce dotace má za 400 tisíc jedinou povinnost, uvést logo města na webových stránkách, a město je připraveno uznat mu výdaje až do poloviny prosince. „Já jsem si neuměl představit, jaké náklady se Sweetsen Festem, který proběhl uprostřed září, mohou nastat ještě v prosinci, tak jsem se zeptal své ženy. A ona mi říkala, že to možná na vánoční dárky. A teď to úplně zásadní. Existuje zapsaný spolek Pod svícnem z.s., jehož předsedou a statutárním orgánem dodneška je Petr Korč, primátor města. Pak existuje ochranná známka Sweetsen Fest, kterou vlastní tento zapsaný spolek čili pan Korč. A za město smlouvu podepisuje pan Korč a posílá peníze na akci Sweetsen Fest, takže posílá peníze na akci, jejíž ochrannou známku vlastní. To je prostě naprosto neuvěřitelná záležitost. Vůbec bych se pak nedivil, kdyby si pak pan Korč nechal od Love Production zaplatit za používání ochranné známky, protože takto je to v byznysu běžně. Může pan Korč kývat hlavou, že to tak nebude, ale protože v té smlouvě, na rozdíl třeba od hokejového klubu, který musí otevřít celé účetnictví, Love Production žádnou takovou povinnost nemá, my se to nikdy nedozvíme,“ upozorňoval Jaroslav Chýlek.

Pro smlouvu na 400 tisíc podepsanou Petrem Korčem na akci Petra Korče mezi 27 zastupiteli zvedl ruku bez špitnutí slůvka o střetu zájmů i Petr Korč, který je v čele koalice, jejímž cílem je „systémově zabránit všemožným střetům zájmů“.

Primátor Petr Korč se v reakci hájil, že smlouva, kterou podepisuje Love Production, je naprosto identická s tou, kterou podepisoval kdysi on s městem, a jako trumfové eso přímo z balíčku ČSSD vytáhl účast ministra kultury Lubomír Zaorálka jako důkaz vysoké společenské prestiže akce. Sociální demokraté však neměli problém přiznat účast „Luboše“ v souvislosti s předvolebním časem a uvést jej spíše jako důkaz o tom, že „akci, která má ve městě své místo, respektují a nijak jí nehodlají škodit, třeba tím, že by někomu vymlouvali účastnit se jí“.

„Smlouva je stejná, ale vy jste si nevšiml ten rozdíl, že jste primátorem, že se staráte o veřejné finance, tak jak může být stejná? Sám se sebou podepisujete smlouvu! A to říkám já, který jsem vždycky pro Sweetsen Fest hlasoval,“ vysvětloval, co mu vadí, a s čím problém nemá, Jaroslav Chýlek.

„Učíte se kupodivu od pana Babiše velice dobře,“ měl podobný názor Milan Valach, zastupitel zvolený za SPD, nyní vedený „bez politické příslušnosti“, který v minulém období reprezentoval hnutí ANO, a navrhnul rozdělit hlasování tak, aby se o dodatečné dotaci na Sweetsen Fest rozhodovalo zvlášť. Pro smlouvu na 400 tisíc podepsanou Petrem Korčem na akci Petra Korče mezi 27 zastupiteli zvedl ruku bez špitnutí slůvka o střetu zájmů i Petr Korč, který je v čele koalice, jejímž cílem je „systémově zabránit všemožným střetům zájmů“.