K vážné dopravní nehodě s čelním střetem v protisměru došlo dnes okolo desáté hodiny na frýdecké ulici Valcířská směrem na Lískovec, která zde zablokovala na delší dobu provoz, i proto, že jednu ze tří zraněných osob musela odvézt letecká záchranná služba.

Podle informací na místě nehody řidička Škody Octavia vjela do protisměru, kde se střetla s řidičem Fordu Focus. Ten údajně váhal, jestli se nemá zkusit srážce vyhnout tím, že rovněž vjede do protisměru, ale nakonec to neudělal, protože doufal, že řidička škodovky stihne zareagovat a do pruhu se vrátí. To se ovšem bohužel nestalo.

U nehody zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, jako vždy v perfektní souhře, hasiči pomáhali zdravotníkům s transportem a pacientku vrtulník odvážel ve stabilizovaném stavu, schopnou komunikovat s okolím.

Zdravotnická záchranná služba pro FMSEZNAM následně tiskovým mluvčím Lukášem Humplem sdělila, že ve frýdecké nemocnici skončila zraněná žena ve věku 47 let a jednačtyřicetiletý muž, s lehkým poraněním zad a břicha. Do Fakultní nemocnice Ostrava vrtulníkem zamířila jednapadesátiletá pacientka se středně těžkým poraněním hrudníku.

Aktualizováno o vyjádření Policie ČR:

„Dne 24. března 2022 okolo půl desáté dopoledne došlo ve Frýdku-Místku na ulici Valcířské k dopravní nehodě dvou osobních motorových vozidel. Řidička (ročník 1970) vozidla Škoda Octavia z dosud nezjištěných příčin přejela do protisměru, kde se střetla s protijedoucím vozidlem Ford Focus. Při této kolizi došlo ke zranění obou řidičů. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla u řidiče Fordu negativní. U řidičky z důvodu jejího zranění nemohla být dechová zkouška na místě provedena. Policisté se nyní zabývají příčinou a okolnostmi dopravní nehody. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému,“ sdělila Kateřina Kubzová.

Děkujeme čtenářům FMSEZNAMu za tip.