Hasiči se před uplynulým víkendem obávali, že vzhledem k suššímu charakteru počasí mohou mít problémy s akcemi, kde nebude dodržena dostatečná bezpečnost při oblíbeném pálení čarodějnic, ty ale na mnoha místech hlídali přímo místní dobrovolní hasiči a ti profesionální nakonec vyráželi za mnohem kurióznějším případem do Třince, kde v sobotu zachraňovali pravou ruku čtrnáctiletému chlapci, jíž zachytila ojnice uvnitř secího stroje.

„Chlapec pomáhal strýci na poli v Třinci, místní části Konská, a zřejmě nebyl dostatečně opatrný. Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v sobotu po 16. hodině. Na pole ihned vyjela dvě vozidla jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje. Chlapec měl ruku zaklíněnou uvnitř secího stroje v části, kde se obilí sype do secího stroje. Hasiči odřezali ojnici, která ruku držela, z obou stran a zraněného předali týmu Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje,“ popsal víkendový kuriózní případ tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje Petr Kůdela.

V době, kdy je na polích potřebná doslova každá ruka, abychom na podzim nekupovali chleba za stovku, nezbývá než doufat, že podobné nehody se budou zemědělcům vyhýbat.