Řidiči jsou stále velmi nespokojeni s tím, co musí platit na pumpách, a tak bedlivě sledují pohyby cen benzinu a snaží se natankovat co nejlevněji. Ve Frýdku-Místku, když pomineme tradiční dražší stanice, se ovšem další levnější benzinky až podezřele sešikovaly a včera na jejich stojanech svítilo svorně 42,90 za benzin Natural a o dvě koruny více za naftu. V Paskově bylo přitom možné včera natankovat Natural o dvě koruny na litr levněji – za 40,90.

„Co naděláte. Je to pořád hrůza, ceny se vydaly zase vzhůru, takže se benzínu pod čtyřicet znovu asi nedočkáme,“ shodovali se oslovení řidiči s tím, že moc změn k lepšímu při chování čerpaček si neslibují ani od avizovaného dočasného snížení spotřební daně na naftu a benzín o korunu padesát na litr, které by od června mohly ceny benzínu snížit. „Kdoví, jak to dopadne. Ať to není jak s tím pětitisícovým příspěvkem pro děti. Vláda pořád něco vypouští, pak to zase mění, a ještě jí vyhovuje, že se vybere více na dph,“ necítí řidiči jistotu, že se vše obrátí správným směrem. „Benzinky se stejně zase nějak domluví a pohlídají si svůj byznys, protože trh nám tady moc nefunguje. Natankovat stejně musíme, a tak toho zneužívají, a ještě se to promítá do všech dalších cen. Stát by měl na to dohlížet mnohem více, sledovat ty jejich marže. Já potřebuji benzín pro své podnikání a rozhodně nemám čas jezdit za levnějším do Polska. To je pro ty, pro které čas nejsou peníze,“ svěřil se jeden z řidičů-podnikatelů.

Nižší ceny oproti konkurenci se snažila v poslední době držet čerpací stanice EUROBIT pod estakádou, kde i marketing stavěli na „palivech za fajné ceny“. Teď to vypadá, že fajné ceny má kdekdo, ale řidiči nesouhlasí. Když jsme před dvěma měsíci psali o pekle na pumpách a že válkou vyhnané ceny už řidiče vytáčí (psali jsme zde), nejběžnější cena na pumpách ve Frýdku-Místku a bezprostředním okolí byla 42,50 korun u Naturalu 95 a u nafty 43,90. Dnes platíme ještě více. Už jsme si zvykli, nebo si nikdy nezvykneme?