Víkendový gastrofestival Frýdek≈Místek plný chutí sice nepřinesl další zápis města do České knihy rekordů, ale pořadatelé z Turistického informačního centra Frýdek≈Místek jsou přesto ve svém ohlédnutí za akcí, kterou ovlivnila nepřízeň počasí, spokojeni. Potěšila je zejména zpětná vazba návštěvníků a prodejců, kteří spolu sdíleli mnoho gastronomických zážitků.

I přes dešťové přeháňky organizátoři odhadují, že si na místecké náměstí Svobody našly cestu tisíce lidí, skoro tisícovka se pak zapojila i do rekordu. Během devíti hodin se štafetově vypilo 915 piv a načepovalo celkem 274,5 litru pěnivého moku z Pivovárku Morava, který návštěvníkům nachystal speciální edici tmavého 11° Frýdečáka a 12° Místečáka. Rekord z roku 2013 se symbolickým vypitím 2013 třetinkových piv zůstal protentokrát nedostižným. Kromě pivka ale byly k ochutnání i burgery, pinsy, čerstvé těstoviny, croissanty, quesadillas, dezerty, lokše a spoustu dalšího. A v zázemí gastrofestivalu se koštovala i desítka sladkých a slaných štrúdlů. Porota složená z odborné i laické veřejnosti hodnotila vzhled, chuť a vůni a nejlépe obstála Magda Jedličková, která upekla slaný závin á la roláda, a Jan Gajdacz s taženým jablečným štrúdlem.

Jejich recepty si můžete sami vyzkoušet:

Vítěz kategorie sladký štrúdl

Tažený jablečný štrúdl od Jana Gajdacze

Těsto: 280 g hladké mouky, 2 lžíce oleje, 100 ml teplé vody, 1 lžička octa, 1 vejce, špetka soli, 100 g rozpuštěného másla.

Náplň: 6 jablek oloupaných a nakrájených na drobné plátky, 4 lžíce strouhaného kokosu, 1 skořicový cukr, 1 vanilkový cukr, rozinky namočené v rumu, 2 hrsti nasekaných vlašských ořechů.

Postup receptu: Zpracovat těsto, do mísy prosít mouku, smíchat vejce, vodu, olej, ocet a ručně vypracovat těsto a až z toho těsta vyjde vzduch, utvořit bochánek a na 20 minut schovat pod utěrku, poté těsto rozválet a natáhnout rukou. Potřeme máslem, posypeme strouhankou, dáme nakrájená jablka, ořechy, rozinky, posypeme vanilkovým cukrem a skořicovým a zavineme. Pečeme v troubě 200 stupňů asi 45 minut a během pečení potřeme dvakrát máslem a po vytažení opět potřeme máslem a pocukrujeme.

Vítěz kategorie slaný štrúdl

Slaný závin á la roláda od Magdy Jedličkové

Celozrnné listové těsto, vejce, šunka, cibule, kapie, máslo, pepř, sůl.

Postup receptu: Na másle zpěnit jemně krájenou cibuli, přidat vejce, osolit, opepřit a připravit vaječinu. Na rozválené těsto položit šunku, přidat vaječinu, nakládané kapie, zabalit a potřít vejcem. Péct na 200 °C cca 15 min.

Foto: TIC