VIDEO | Tři hasičské jednotky se včera odpoledne zapojily do zásahu u dopravní nehody osobního automobilu v Nové Vsi, místní části Frýdlantu nad Ostravicí, kde „zaparkoval“ stříbrný Seat v potoce.

Nehoda byla na tísňovou linku ohlášena minutu po půl druhé, na místo operační středisko vyslalo profesionální hasiče ze stanice HZS Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku a dobrovolnou jednotku z Frýdlantu nad Ostravicí.

„Při události nebyl nikdo zraněn. Majitel vozu si povolal soukromou odtahovou službu, ta však svou technikou nebyla vozidlo schopna vyprostit – navíc vzhledem ke stromu pod podvozkem hrozil při manipulaci únik provozních kapalin. Velitel zásahu si proto na místo vyžádal vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bison ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu,“ informoval za HZS Moravskoslezského kraje Jakub Kozák, který přiblížil i další postup.

Pro následnou práci jeřábu hasiči motorovou pilou vyčistili prostor od náletových dřevin a připravili automobil k vyproštění. Odřezali rovněž kmen stromu, na kterém havarovaný Seat stál. Bison automobil pak bez dalšího poškození vytáhl z potoka a položil ho přímo na přistavený vůz odtahové služby. Díky opatrnosti hasičů nedošlo ani k žádnému úniku provozních kapalin a po hodině a půl tak mohl být zásah úspěšně ukončen.

Foto, video: HZS MSK