Nové vedení města (Naše Město, Ano, Piráti) sice vyhlašuje, že transparentnost je jeho hlavním cílem, ale přinejmenším ohledně chodu městských společností to neplatí. Zde upřednostnilo oproti předchozím zvyklostem odstřihnout většinu opozice od informací (a taky od finančního příjmu – co si budeme povídat) tím, že místa v dozorčích radách použila jako platidlo pro záložní hlasy KDU-ČSL.

„Až do březnového puče bylo zvykem, že opozice měla poměrné zastoupení v dozorčích radách městských společností. Jen pro připomenutí, jaké bylo zastoupení opozičních stran v dozorčích radách – hnutí Naše Město 2 členové, KSČM 1 člen, Česká pirátská strana 1 člen. Dohromady čtyři opozičníci ve čtyřech městských firmách. Jaký je stav dnes? KDU-ČSL 3 členové, KSČM 0 členů, ČSSD 0 členů. Nová doba. Největší opoziční strana v zastupitelstvu a zároveň vítěz voleb má nulové zastoupení v dozorčích radách městských firem, nemůže tedy vykonávat dozor, což jistě transparentní není, i když je to propagovaným hlavním cílem nového vedení. Když jsme byli ve vedení města my, tak největší opoziční strana Naše Město F-M měla polovinu ze všech opozičních míst v dozorčích radách. Zastoupení v dozorčích radách bylo poměrné k volebnímu výsledku jednotlivých opozičních stran,“ připomínal na zastupitelstvu exprimátor Michal Pobucký, podle kterého není v pořádku, když chod městských společností najednou dozoruje pouze jedna jediná opoziční strana. „Někoho by mohlo napadnout, že současné vedení chce něco v městských společnostech tajit, případně skrývat. Aby se nikdo zvenčí nedozvěděl, co se tam fakticky děje. Slyšel jsem i jiné ohlasy, že by se mohlo jednat o kupování hlasů jedné opoziční strany, ale tomu se mi nechce věřit,“ nezdráhal se nadhazovat možná vysvětlení exprimátor Pobucký. Ten současně ujistil, že pokud chce nové vedení nadále postupovat netransparentně a nechce ctít poměrné zastoupení v dozorčích radách, ČSSD to vadit nebude, pokud bude zařazován na jednání zastupitelstva pravidelný bod Informace o chodu městských společností, kde by mohla řešit podněty od občanů, které se městských společností (TS, Sportplex, Distep, Frýdecká skládka) týkají. Ani na zařazení tohoto bodu ale nové vedení města nemělo zájem.