VIDEO | Obyvatelé Frýdlantu a okolí se mohli včera v podvečer pokochat novoročním ohňostrojem, který tamější radnice a Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí připravily až na neděli 2. ledna. V centru u kruhového objezdu se na podívanou spojenou s přelomem roku přišly podívat davy lidí, kteří si přišli i bez obvyklého punče popřát navzájem vše nej do nového roku.

Převažovaly rodiny s dětmi, ale světelnou show v podkresu písně Zatmění Leony Machálkové ocenili potleskem i všichni, kteří si ohňostroj vybrali jako cíl nedělní procházky nebo jako výraz pospolitosti, sounáležitosti s městem či potvrzení toho, že navzdory novým nepříjemným covidovým pořádkům jsou ještě příjemné věci, které zůstávají při starém.

Frýdecko-místecká radnice se letos ohňostroje zřekla stejně jako vánočních trhů, oficiálně alibisticky „stejně jako řada dalších měst, s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci“, Piráti kromě toho na zasedání zastupitelstva zmínili důvody ekologické a úsporné. 50 tisíc korun ale těžko může být argumentem, takže postoj k ohňostroji ukazuje „kdo na to má“ spíše v jiném smyslu.