Technické a občerstvovací zázemí pro FM CITY FEST v textilním areálu na frýdecké Staroměstské ulici už se naplno připravuje. Svěží a moderní festival nabitý těmi největšími hvězdami české a slovenské hudební scény a zajímavým doprovodným programem pro celou rodinu s ambicí roztančit už počtvrté celé město začíná zítra, ale už dnes se můžete akreditovat a vyhnout se frontám.

Moneta Stage a celý festival v pátek rozjede od 14.30 hned na úvod zahraniční host – kapela LEAP (UK) – čekejte melodický rock a pěkné chlapecké tvářičky. Mezi těmi by se určitě neztratil ani Sofian Medjmedj, který bude prvním vystupujícím na Hyundai Stage o hodinu později.

Po nich se na jevištích prostřídají Žlutý pes, Kateřina Marie Tichá, Anna K. Lunetic, No Name, Janek Ledecký, Chinaski a Prago Union. A to si budete moci ještě odskočit na Rec.Stage, kde se představí Světlo, Kaczi, Positive a Slepí Křováci nebo k mluvenému slovu do „stand up speak up“ zóny, kde můžete čekat Annu K. a zábavu Na stojáka.

Sobotní rozjezd od 12.30 bude mít na starost Pokáč, který umí svými odlehčenými songy naladit na celý den, a pak už to na dvou hlavních pódiích posviští: Marcell, UDG, 7krát3, Wohnout, Poetika, Iné kafe, Atmo, Marpo, Sebastian, Mirai a Majk Spirit.

Pořadatelé apelují především na místní účastníky akce, aby se zkusili akreditovat s předstihem a vyhli se tak v den festivalu frontám, které by mohly způsobit, že jim unikne konkrétní interpret, pokud nepřijdou s dostatečnou časovou rezervou před jeho vystoupením.

Možnosti dřívější akreditace můžete využít dnes – ve čtvrtek – až do 21 hodin, v pátek pak bude probíhat akreditace od 14 hodin a v sobotu od pravého poledne. Organizátoři informují, že nově můžete vyřídit akreditaci i za někoho dalšího, ne pouze svou osobní.