V čase, kdy si jmenovaný a dosluhující premiér dokážou podat ruce pro společnou podporu urychlení třetí dávky očkování proti covidu, hejtmani chtějí opět otevírat velkokapacitní očkovací centra a armáda pomáhá v nemocnicích, má pro občany Frýdku-Místku zdejší radnice v této souvislosti také jednu informaci: PARKOVIŠTĚ NA BÝVALÉM AUTOBUSOVÉM NÁDRAŽÍ BUDE OPĚT ZPOPLATNĚNO.

Na krkolomná vyjádření frýdecko-místecké radnice si asi musíme zvykat, protože poté, co „nemohla rozsvítit vánoční strom na první adventní neděli, protože tou dobou ještě rostl na Lískovecké ulici“ (psali jsme zde), přichází opět s originálním zdůvodněním, že bude od 1. prosince opět zpoplatněno parkoviště na bývalém autobusovém stanovišti. „Důvodem znovuzavedení parkovacího poplatku je zrušení očkovacího centra v Národním domě,“ tvrdí radnice, ačkoliv očkovací centrum zde skončilo už s koncem prázdnin, tedy před čtvrtrokem. Nebude ale znovu potřeba?

Od září se očkuje přímo v areálu frýdecké nemocnice, kde je ovšem maximální kapacita kolem 600 lidí, zatímco v Národním domě nebyl problém v mnohem větším komfortu pro všechny zvládnout i tisícovku.

„Nyní očkujeme asi pět set lidí denně a s očekávaným zvyšujícím se zájmem chystáme ještě jedno očkovací místo. Kde to bude, to zatím nevím, s městem o tom komunikujeme, ale momentálně nemáme ani další zdravotníky, kteří by očkování prováděli, protože ti jsou nyní potřeba hlavně u pacientů,“ řekl pro FMSEZNAM ředitel frýdecké nemocnice Tomáš Stejskal. Tiskové oddělení radnice na náš dotaz, o jakých prostorách v případě potřeby dalších kapacit uvažuje, odpovědělo, že se v pátek schází krizový štáb, který bude zrovna toto téma probírat. „Záleží samozřejmě na nemocnici, jaké bude mít požadavky,“ sdělila radnice.

Radnice v předchozím složení spolupracovala s nemocnicí na vytvoření očkovacího centra v Národním domě a při té příležitosti v březnu rozhodla o parkování zdarma na přilehlém veřejném parkovišti na bývalém autobusovém stanovišti. To je od dnešního dne znovu ve standardním režimu, řidiči za první půlhodinu zaplatí pět korun, za první a další započatou hodinu pak 20 Kč. Dnes byl ovšem na parkovišti problém najít auto s parkovacím lístkem za okýnkem, poplatek zaplatil možná jeden řidič z deseti. Informace o znovuzavedení poplatku se k nim ještě nedostala, nebo ano, a tak raději parkují jinde.

Pozor, na tomto parkovišti už se zase platí.