Když najdete v převlékací kabince u lékaře nějakou cennost, nenechávejte si ji pro sebe. Zvlášť když jde o diamantové náušnice, jejichž ztráta se partnerovi těžce vysvětluje, takže každá žena udělá vše, aby tuto prekérní situaci zažehnala. Mohli byste dopadnout jako osmašedesátiletá důchodkyně, které policisté obvodního oddělení Frýdek-Místek sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu zatajení věci.

Dotyčná měla správně informovat personál zařízení nebo policii, na níž se začátkem března obrátila s oznámením žena, která v jednom ze zdravotnických zařízení měla při odchodu v převlékací kabince zapomenout své diamantové náušnice v hodnotě několika desítek tisíc korun. „Pátrání po možném pachateli dovedlo policisty v krátké době až k osmašedesátileté ženě. Ta policistům přiznala, že náušnice v kabince našla a rozhodla se je odnést, jelikož se obávala, aby je někdo neodcizil. Dále uvedla, že náušnice měla v úmyslu vrátit, policisté ji však kontaktovali dřív, než tak učinila,“ sdělila za Policii ČR Kateřina Kubzová.

Ať už měla seniorka úmysly jakékoliv, policie ji podezřívá z přečinu zatajení věci a v případě odsouzení jí hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok. „Upozorňujeme, že ponechání si nalezené věci je protiprávní a dle hodnoty věci může být i trestným činem. Nálezce je povinen nalezenou věc vrátit majiteli, případně odevzdat podle místa nálezu například obecnímu úřadu, dopravnímu podniku, zdravotnickému zařízení nebo policii,“ zdůrazňuje Policie ČR, že každá věc má svého majitele.