VIDEO | I když třeba nejste sportovně založení, nebo naopak sport máte rádi, ale gymnastika není váš šálek kávy, i tak pro vás nemusí být neznámou tváří gymnastka Emma Lusová z TJ Sokol Frýdek-Místek, která získala v Praze titul mistryně republiky. Dnes jedenáctiletá slečna se totiž před třemi lety stala jednou z hlavních postav hudebního videoklipu Hometown kapely Mirai, kde si ji vybral samotný zpěvák a režisér Ondra Kudyn.

Emma Lusová se už pět let poctivě připravuje v gymnastickém klubu TJ Sokol Frýdek-Místek pod dohledem trenérky Karolíny Machalové. Letošní sezónu se trenérky rozhodly dát kromě gymnastického čtyřboje větší prostor soutěži teamgym – kolektivní gymnastice. Čtyřbojová gymnastika tak šla trošku stranou na úkor týmového soutěžení, v němž se jí spolu s dalšími sokolkami povedlo v polovině května získat hezké 4. místo v Kadani. „V Třebíči, kde děvčata začínala sezónu, se dokonce v silné konkurenci 14 týmů z celého Česka povedlo našim děvčatům s přehledem zvítězit a překvapit tak nejen soupeře, ale i samotné trenérky. I přesto, že jsme se poměrně celou sezónu soustředili na soutěže teamgym, se Emma v březnu stala suverénně vítězkou soutěže jednotlivců Oderského poháru ve čtyřboji, v soutěži dvojic pak vyhrála spolu s Klárkou Lukšíkovou. V dubnu se po vydařeném krajském finále stala krajskou přebornicí v konkurenci týmů z Opavy, Frýdku, Oder, Paskova a koncem dubna se jí podařilo vyhrát i na závodě v Ostravě, kde poprvé cvičila v závodě na bradlech a hlavně na velké kladině,“ popsala, jak se vyvíjela sezona, trenérka Machalová.

Ten největší úspěch však přišel koncem května, kdy se v Praze po bezchybně zacvičeném závodě ve čtyřboji (hrazda, kladina, prostná a přeskok) stala Emma v konkurenci 51 závodnic vítězkou celého závodu. „Z Prahy jsme si tak odvezli nejen zlatou medaili, ale taky mistryni republiky 2022. Emmči moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našeho klubu, a to nejen na gymnastickém poli,“ uzavřela trenérka Machalová.