Na přechodu pro chodce na frýdecké třídě T. G. Masaryka došlo dnes ráno po osmé hodině k dopravní nehodě se zraněním devětaosmdesátileté ženy, kterou srazila řidička osobního vozidla. Podle zasahující zdravotnické záchranné služby seniorce způsobila celkově těžké zranění.

„Žena měla poruchu vědomí, poranění hlavy, drobnější zranění na horní a dolní končetině. Pacientka byla zajištěna krčním límcem, uložena do podtlakové matrace, nitrožilně jí byly podány léky a byl zajištěn transport na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Řidička byla po nehodě značně psychicky otřesena, v slzách čekala na další instrukce policie. „Řidička osobního vozidla neumožnila chodkyni bezpečné přejití komunikace po vyznačeném přechodu pro chodce. Došlo ke střetu, přičemž starší žena upadla a zranila se, takže byla následně převezena do nemocnice k ošetření. Průběh a příčiny dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ sdělila za policii mluvčí Daniela Vlčková.

Přechody pro chodce jsou nejen ve Frýdku-Místku častým kolizním místem. Nedávno se na něm dokonce střetla dodávka se sekacím strojem, když před přechodem u Lidlu na Frýdlantské ulici nezastavil jeden z řidičů, i když už v druhém pruhu jiné vozidlo stálo (psali jsme zde).

Podle občanů je to i téma pro politiky. „Nedávná vážná nehoda na přechodu pro chodce u místeckého Lidlu opět poukázala na nebezpečnost přechodů pro chodce na čtyřpruhových silnicích. Za posledních pět let se ve Frýdku-Místku stalo několik vážných i smrtelných nehod, kdy řidič v pravém pruhu zastavil před přechodem a řidič v levém pruhu nezastavil a srazil přecházejícího chodce. Vždy se jednalo o přechody pro chodce na čtyřpruhových komunikacích na Bruzovské, Ostravské a Frýdlantské ulici. Ať už bude mít dopravu na radnici po letošních volbách na starost kdokoli, měl by urychleně přijít s řešením, jak přeznačit či jinak zúžit čtyřpruhové cesty v místech, kde přes ně vedou přechody pro chodce,“ myslí si Michal Polák, i když bohužel ani ostrůvky uprostřed čtyřpruhových cest neznamenají, že se u nich na přechodech nemůže odehrát tragédie.