Nová koalice na frýdecko-místecké radnici (ANO, Naše Město, Piráti) si sice nacpe slovo transparentnost do titulků a nešetří tímto slovem v mediálních vystoupeních, protože přece „druhým hlavním a společným úkolem nové koalice je a musí být transparentnost radnice“, ve skutečnosti je to ale jen sloganová vějička na voliče, protože při první příležitosti místo deklarované průhlednosti za součinnosti Policie ČR zakryla, co mohla. Nebo jste věděli, že při jednom z květnových zákroků městské policie zemřel v poutech člověk?

Ne. Nemáme ve Frýdku-Místku tutlanou paralelu George Floyda. Spíše červnového případu z Teplic, kde podobně jako u nás byl zesnulý pod vlivem návykové látky a příčinou jeho smrti při zásahu byla intoxikace. Případ vytahuje FMSEZNAM na světlo jenom proto, aby bylo zřejmé, že nám na radnici nezasedla žádná ctnostná parta, připravená ke všemu se postavit čelem, i když navenek rozhlašuje, že „občané musí vědět, co chceme… a musí nám u toho vidět pod ruce“. Občané teď už minimálně vědí, že radnice chce informovat jen o tom, co se jí hodí a nevzbudí tu méně příjemnou mediální pozornost. V opačném případě zatáhne oponu, aby nebylo vidět vůbec nic, a bude se snažit vše ututlat. Vše jde za primátorem Petrem Korčem (Naše Město), který má na starosti mediální politiku, a také jeho náměstkem Leonardem Vargou (Piráti), kterému byla svěřena městská policie. Také Policie ČR má z hlediska informovanosti máslo na hlavě, protože s radnicí držela basu a bobříka mlčení zároveň. Přitom se incidentu sama účastnila. Když jsme se o případ začali zajímat, byla na oficiální informace, které se uvolila uvolnit, velmi skoupá. Posuďte sami. „Jedná se o případ z brzkých ranních hodin dne 9. května 2021. Policisté byli přivoláni na místo (volné prostranství ve Frýdku-Místku), kde se nacházeli strážníci městské policie a téměř 50letý muž, který nejevil známky života. Policisté započali poskytovat první pomoc, ve které pokračovali přítomní až do příjezdu zdravotníků, kteří si muže převzali do své péče. Přivolaný lékař konstatoval smrt. Z výsledků nařízení soudní pitvy vyplynulo, že příčinou smrti byla intoxikace návykovou látkou. Další okolnosti kriminalisté prověřují. Kriminalisté krajského ředitelství i nadále prověřují v této návaznosti okolnosti související s návykovými látkami (nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy),“ informovala komisařka Soňa Štětínská, která v první fázi vynalézavě neuvádí ulici Nad Lipinou, která je zřejmě vzdušnou čarou až příliš blízko vyloučené lokalitě i sídle hlídkové služby Policie ČR. Ale podle našich informací žádný přitěžující odstín pleti zesnulý neměl, takže zájem vrcholných politiků a Rady Evropy by stěží byl podobný jako u toho teplického. Formulace „nacházeli se strážníci městské policie“ rovněž svědčí o trvající snaze zakrýt, že se vše událo při zásahu a použití donucovacích prostředků. Přitom ty byly použity naprosto oprávněně, protože podle našich informací onen agresivní narkoman v rauši na místě působil škody na majetku. I když tyto svou výší rovněž spadají pod Policii ČR, při snaze o další informace policejní mluvčí Soňa Štětínská už jen urputně uplatňovala, co pochytila na mediálním školení, a rádoby asertivně metodou poškrábané gramofonové desky neustále opakovala, ať se s dalšími otázkami FMSEZNAM obrací na městskou policii. Tím dokázala, že toto téma není nepříjemné jen frýdecko-místecké radnici.