Po dubnovém střetu vlaku s dvouletým dítětem na železniční trati mezi stanicemi Frýdek-Místek a Lískovec (psali jsme zde) včera v noci ve stejném úseku došlo k dalšímu střetu vlaku s osobou, který tentokrát podle všeho souvisí s rozhodnutím dvaapadesátiletého muže sáhnout si na život.

Předmětným úsekem tak nyní budou strojvedoucí projíždět se stigmatem posledních událostí, kterým v podstatě vzhledem k charakteru tratě a její přístupnosti nemohou zabránit. K včerejší tragédii nám Policie ČR poskytla následující informaci: „Můžeme potvrdit, že včerejšího dne 27. června po 22. hodině došlo ke střetu osoby s právě projíždějícím vlakem ve Frýdku-Místku. Dle dostupných informací můžeme sdělit, že muž (r. 1970) sám vstoupil před projíždějící vlak. Zranění bylo neslučitelné se životem. Ve vlaku cestovaly téměř tři desítky osob, které neutrpěly žádné zranění. Provoz na trati zastaven po dobu nezbytně nutnou.“

Podle formulace policie nešlo v tomto případě o nešťastnou náhodu. Vyšetřování se neubírá ani cestou cizího zavinění a ukazuje bohužel s největší pravděpodobností na úspěšný sebevražedný pokus.