Lehce parafrázovaný popěvek z Miraiova songu Hometown asi nejlíp vystihuje atmosféru letošního festivalu FM CITY FEST, který zrcadlí, kde je zpěvák doma, kde jsou doma nebo se jako doma cítí jeho posluchači a že textilní areál jeho festivalovým „domovem zůstane“, i když frýdecko-místecká kapela už nemá problém vyprodávat největší arény v zemi.

Generačně vyvážený playlist, kde nechybí vycházející hvězdičky, současné hvězdy, léty osvědčené star a letos díky Luneticu i retro hvězdy, je nebem, bez něhož by fanoušci zůstali „sami prázdný, nevlídní a příliš vážní“, a tak raději paří a „zkouší žít jako by po noci nepřišlo ráno, ať se bude, co chce kdykoliv dít“, protože „jsou generace velkejch snů“. Takto bychom mohli procházet songy všech interpertů, z nichž každý měl pro publikum své sdělení a to se jim odvděčilo držením vlny, nakonec i mexické, za každých okolností, i když bylo jako v prádelně nebo se zrovna obloha rozhodla atmosféru trochu svlažit a zchladit. Nepovedlo se. Publikum bylo připravené na všechno, odhodlané bavit se bok po boku stůj co stůj a večer měl ještě gradovat vystoupením pana domácího.

Mirai fanoušky hned na startu ujistil, že chce také tančit, „zimou i létem“, „vždyť teď je tady a zítra v dálce“, že chce „večer pít víno a počítat hvězdy“, i když po něm v playlistu zůstávala už jen ta poslední. Publikum bylo s ním při jeho osvědčených hitech i kratochvílích, jako je plavba na rukou po jahodě, porovnání decibelů jednoho hlasu z mikrofonu s tisíci hrdly bez něj, pokus o rekord ve spojení  à la nájezdy na olympiádě v Naganu nebo sledování show v jiném zorném úhlu než ve stoje, a při další tradici navázat andělské spojení vytvořením hvězdného nebe na zemi světelným rejem mobilů někteří svou místní znalost korunovali zapnutím žárovek připravených pro tuto příležitost. Jedinou záležitostí, s níž si s fans nerozuměl, tak byla otázka, jestli na závěr dát ještě jednu písničku nebo dvě, protože začali skandovat „celé znova!“ a zcela zbytečnou se pak ukázala otázka „přijdete přístí rok?“. S jasným příslibem pak lidé začali festival opouštět, i když mnozí si ještě nenechali ujít, jak se jeho „spirit“ snaží ještě aspoň hodinu držet rapper Majk.