Pivaři mohou zítra po PIvopění už na druhou srpnovou akci, kde hraje oblíbený zlatavý mok hlavní roli, dokonce se mohou stát součástí rekordního zápisu. Frýdek≈Místek plný chutí a Beskydské rekordy ale v sobotu na místeckém náměstí nabídnou mnohem více – bude to svátek dobrého jídla, pití a zábavy.

Frýdek≈Místek plný chutí a Beskydské rekordy mají ve městě dlouholetou tradici, kterou přerušila covidová opatření. „Letos se gastrofestival vrací v plné síle a nabídne opět nepřebernou škálu chutí a vůní. Už nyní můžeme slíbit speciality české i zahraniční kuchyně. Návštěvníci se mohou těšit například na burgery, pinsy, čerstvé těstoviny, croissanty, quesadillas, dezerty, lokše a spoustu dalšího. Vše doplní domácí limonády, káva a pořádně vychlazené pivo,“ vyjmenovává produkční akce Nikola Laníková. Chybět nebudou ani kuchařská show, která si letos pod křídla vzaly dvě frýdecko-místecké restaurace. Krčma Středověk, která v roce 2021 připravila nejlepší Svatomartinskou husu, a italská La Baracca, která se v roce 2020 pyšnila oceněním Nejchutnější menu ve Frýdku-Místku.

Neodmyslitelnou součástí gastrofestivalu jsou také již XII. Beskydské rekordy, které letos rovněž pojedou na gastronomické vlně. „V roce 2013 jsme společně zapsali město Frýdek-Místek do České knihy rekordů, a to vypitím 2013 třetinkových piv. Jsem přesvědčena, že nejen obyvatelé města, ale i jeho návštěvníci společně s námi a s Pivovárkem Morava původní rekord pokoří,“ říká ředitelka pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná.

Každý účastník, který se do rekordu zapojí, navíc získá do své sbírky, která byla odstartována v posledním ročníku, další limitovanou turistickou nálepku s motivem letošního rekordu. Dalším oblíbeným festivalovým kláním je soutěž o nejlepší štrúdl. Jen v posledním ročníku se sešlo na 20 soutěžních štrúdlů a porota měla co dělat, aby vybrala ten nejchutnější a nejzajímavější. Stejně těžký úkol bude mít i letos, vítěze slaných a sladkých štrúdlů vyhlásí pořadatelé na pódiu ve 13.00 hodin.

Ti slibují od 10 až do 21 hodin zábavu pro všechny. Je připravena dětská zóna, několik chill zón a k dobré náladě na náměstí mají přispívat kapely jako ABBA Stars revival, Stanley´s Dixie Street Band, DasKabát či Premier, to vše v doprovodu oblíbeného moderátora Vojty Bernatského.

(Foto: TIC F-M)