Ještě více návštěvníků, než je pro prosluněný víkendový den obvyklé, si včera našlo cestu do rekreačního areálu na Olešné, kde se uskutečnil miniveletrh cestovního ruchu s názvem Frýdek≈Místek na cestách. Mohli zde na čerstvém vzduchu nasbírat spoustu zážitků, ale i tipů na další v jiných lokalitách, kam mohou vyrazit na výlet nebo rovnou na dovolenou.

„Lidí přišlo opravdu hodně, je cítit ten hlad po akcích, které v covidu chyběly, a protože i s možnostmi cestování a jiných zážitků to bylo v nedávné době všelijaké, přišla naše nabídka poskytující v tomto směru spoustu informací všem vhod. Měli je rozprostřeny na čtrnácti stanovištích na čtyři a půl kilometru dlouhém okruhu okolo přehrady, který absolvovalo přes pět set zaregistrovaných, kteří pak měli možnost v losování získat atraktivní ceny. Účastníků bylo ale samozřejmě mnohem více, někteří nastoupili na okruh třeba na úplně opačném konci, než byla registrace, nebo si vše procházeli nezávazně, jak potřebovali. Někteří k tomu využili i půjčovnu koloběžek, vyrazili na kolech nebo na bruslích,“ spokojeně akci za pořádající Turistické informační centrum Frýdek≈Místek hodnotila jeho ředitelka Monika Konvičná.

Subjekty cestovního ruchu se snaží držet krok s dobou, něčím se odlišit a bavit, a tak se to na stáncích hemžilo nejrůznějšími QR kódy, které vás „vtahovaly do hry“. Tak například Lašská brána Beskyd připravila rovnou novou deskovou hru Putování po Lašské bráně Beskyd, která chce ukázat krásy tohoto regionu a poskytnout o něm zajímavé informace. Podobně Beskydská pivní stezka vybízí k návštěvám pivovarů a minipivovarů a elektronickému soutěžnímu hlasování o nejlahodnější pivo Beskyd či o nejlepší tradiční pokrm. Frýdek-Místek, který se chce prezentovat jako město v náručí Beskyd, je zastoupen produktem Po stopách textilek v projektu Technotrasa, k níž jste mohli na Olešné získat „eco-friendly“ bonusovou kartu, která vám odemkne dveře ke skvělým odměnám. Po zaregistrování získáváte na pozadí „příběhů lidí ze severní Moravy a Slezska, jejichž srdce a pracovité ruce po staletí přetvářely dary země na energii a ušlechtilou krásu“, technobody, které lze proměnit v odměnu v podobě drobných suvenýrů.

Turistické informační centrum Frýdek≈Místek po zdařilé akci na Olešné vrhá další organizátorské síly do přípravy srpnového Gastrofestivalu Frýdek≈Místek plný chutí a Beskydských rekordů.