Frýdecká nemocnice naráží kvůli současné koronavirové situaci v mnoha směrech na své limity. Kvůli přeplněnosti svého očkovacího centra ve svém areálu od začátku prosince přijímá pouze zájemce, kteří se předem zaregistrovali, covidové jednotky má plné, záchranná služba láme převozní rekordy, a to ještě vše má teprve kulminovat o Vánocích. Tyto informace vyplynuly v závěru týdne z jednání krizového štábu.

Město navrhlo nemocnici zřízení dalšího očkovacího centra v Centru aktivních seniorů (psali jsme zde: Radnice chce seniorům zabrat objekt na očkovací centrum. Ti to berou jako podraz), nemocnice ale aktuálně nemá pro rozšíření centra dostačující personál a bude jednat se zástupci praktických lékařů, kteří mají očkovací povinnost. Ředitel nemocnice Tomáš Stejskal na krizovém štábu potvrdil, že situace v nemocnici se během týdne zhoršila: „Covidové jednotky jsou plné, plánujeme otevření páté jednotky. Co se týká očkování, aktuálně jsou prioritou třetí dávky, 80 % covidových pacientů v nemocnici je neočkovaných. Během čtvrtka záchranná služba v kraji zaznamenala nejvíce převozů covidových pacientů. Předpokládáme, že krize bude kulminovat o Vánocích.“

Radnice po krizovém štábu ve svém mediálním výstupu sdělila i další aktuální informace: „Městská policie Frýdek-Místek pokračuje se zajišťováním bezpečnosti návštěvníků očkovacího centra. Situace v sociálních službách ve městě je stabilní. Pobytové služby pro seniory hlásí 80–90% proočkovanost třetí dávkou. Náročnou situaci ve školských zařízeních se daří držet pod kontrolou. Město se v součinnosti s řediteli škol snaží zachovat ve školách běžný provoz.”