Po dlouhé covidové pauze se gymnastky Sokola Frýdek-Místek konečně mohly zúčastnit závodu v gymnastickém čtyřboji, který pořádal klub gymnastiky v Odrách. Do závodu vyrazila děvčata z TJ Sokol Frýdek-Místek v bohatém zastoupení ve třech věkových kategoriích.

V kategorii nejmladších (ročník 2015 a mladší) suverénně zvítězila Zuzka Kocichová, druhou příčku brala Eliška Matýsková a 3. místo obsadila Anetka Stabrawa. V soutěži dvojic se sokolkám povedlo získat zlato (Zuzka a Anetka) a stříbro (Eliška a Kája Hanáková).

V kategorii mladší žákyně I se nejlépe vedlo Nelči Koláčkové, která uhájila zlato před druhou Eliškou Salajkovou a třetí Nelčou Sochovou. V soutěži dvojic se ze zlata radovaly Nelča a Nelča, bronzové 3. místo obsadila Eliška s Natkou Mlčákovou.

Naše nejstarší děvčata závodila v kategorii mladší žákyně II, kde díky bezvadně zvládnutým sestavám na všech nářadích zvítězila Emma Lusová před Theou Stabrawou a třetí Klárkou Lukšíkovou. V soutěži dvojic na nejvyšším zlatém stupni vítězů stály Emma a Thea a na druhém stříbrném Klárka a Nikča Jonášová.

„Po náročném, avšak nádherném závodě by si děvčata zasloužila odpočinek a velkou oslavu, nicméně nás čekala dlouhá cesta z Oder rovnou do Prahy, kde v neděli proběhl závod v malém Teamgymu – akrobacie a trampolína. Závodu se zúčastnily týmy z Dobřichovic, Svitav, Trutnova, Čakovic a dalších míst. Závod začínal pro naše nejstarší děti hned brzy ráno. Dívky odcvičily hezký a čistý závod a po celkovém součtu bodů získaly bronzové medaile. Na konečné vítěze ze Svitav jim potom scházely pouhé tři desetiny bodu,“ popsaly trenérky, kterým ještě větší radost udělaly mladší svěřenkyně.

Nejmladší děti z kategorie 2014 a mladší totiž získaly na svém teprve druhém teamgym závodě v Praze zlatou medaili.

V kategorii ročníků 2012 a mladší se frýdecko-místeckým dětem povedlo zacvičit bez jediného zaváhání na akrobacii i trampolíně a gymnastky získaly stejně jako jejich mladší kolegyně další zlato do bohaté víkendové sbírky.

„Děkujeme všem dětem za jejich vytrvalou píli a neuvěřitelné výsledky, rodičům za ochotu s námi cestovat napříč republikou a rovněž vám všem, kteří naše děti i trenéry podporujete na cestě ke stále lepším výsledkům a výkonům,“ zakončují svůj report trenérky Bělicová, Lusová, Pavelková, Schedlingová, Závodná a Machalová.