Zdravotnická záchranná služba zasahovala od pátečního dopoledne do sobotních jedenácti hodin u série čtyř vážných nehod motocyklů, které se odehrály napříč celým krajem, i na silnici u Paskova. Vesměs se jednalo o střety s automobily – v jednom případě dokonce s popelářským vozem, v ostatních s osobními.

„Ve všech případech zasahovaly na místě pozemní posádky záchranné služby i vrtulník a pacienti byli po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni do ostravské Fakultní nemocnice, jeden do spádového zdravotnického zařízení,“ sdělil Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, který informoval o konkrétních případech.

V pátek před jedenáctou dopoledne došlo k nehodě čtyřiačtyřicetiletého motocyklisty v Branticích na Bruntálsku. Utrpěl poranění hlavy, hrudníku a dolní končetiny, jeho stav byl závažný.

Půl hodiny po patnácté hodině havaroval třicetiletý muž na silnici u Paskova. Ošetřen byl se zraněním hlavy a dolní končetiny.

Před šestnáctou hodinou došlo ke střetu automobilu s motocyklem u obce Vražné. Sedmatřicetiletý pacient utrpěl poranění dolní končetiny a následně byl předán do další péče v novojičínské nemocnici.

Včera dopoledne skončil dvaasedmdesátiletý motocyklista po kolizi v příkopu a s hlavou pod vodou. V bezvědomí jej odtamtud vytáhli svědkové události. „Na místo, do obce Horní Lhota na Ostravsku, ještě před posádkami zdravotnické záchranné služby dorazili pomoci také dva first respondeři. U muže selhávalo dýchání a lékař letecké záchranné služby proto musel přistoupit k intubací dýchacích cest, stejně jako k zajištění přístrojem řízené ventilace. Pacient s mnohočetnými poraněními byl po dalších opatřeních transportován vrtulníkem do nemocnice, a to v kritickém stavu,“ informoval Lukáš Humpl.