Rekreační areál na Olešné je sám o sobě výborným tipem na strávení volného času s možnostmi pestrých aktivit, ale pokud se na přehradu vydáte tuto sobotu 21. května, získáte i další tipy na výlety a třeba i dovolenou. Turistické informační centrum Frýdek≈Místek připravilo pro všechny, kteří rádi cestují po České republice, miniveletrh cestovního ruchu s názvem Frýdek≈Místek na cestách, který doplní poutavá soutěžní trasa se 14 stanovišti.

Pořadatelé budou mít hlavní zázemí v Autokempu Olešná a od 10 hodin dopoledne už se mohou návštěvníci procházet kolem zdejší přehrady, čerpat informace ke svým výletům či dovoleným po moravských krajích, k tomu absolvovat zábavný soutěžní 4,5 km dlouhý okruh, povídat si cestovateli, seznámit se s Technotrasou i získat rady, jak se správně chovat na svých cestách v silničním provozu a poskytovat první pomoc. Organizátoři pro pohodu všech zúčastněných ve stínu rozkvetlých kaštanů zajistili i něco dobrého na zub, oslovili i velocipedisty a majitele historických kočárků, kteří budou dotvářet na okruhu zážitkovou atmosféru, kdy není kam spěchat.

„Regionální prezentací nabídky výletů, netušených krás a zajímavostí moravských krajů navazujeme po dvouleté odmlce na úspěšný ročník akce Frýdek≈Místek na kole aneb Poznej Moravskoslezský kraj na 4,5 km. Nový koncept akce Frýdek≈Místek na cestách je obohacen o cestovatelskou nabídku Zlínského a Olomouckého kraje a také Polabí. Věříme, že si návštěvníci resortu Olešná tento den užijí v slunečném počasí a nechají se inspirovat výlety za krásami našich krajů,“ říká ředitelka pořádajícího Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná.

Akce bez vstupného potrvá do 16 hodin. Přijďte se inspirovat a přesvědčit, že dovolenou si nemusíte vybírat u počítačů, ale klidně na čerstvém vzduchu.