Dnešní slunečný den a obdobné vyhlídky na víkend pro mnoho lidí znamenají, že jej budou chtít strávit na horách. Čerstvá informace Horské služby Beskydy však důrazně připomíná, že ne všechno na svazích je zalito sluncem a vybízí k zachování opatrnosti při zimních radovánkách. Včera odpoledne se totiž těžce zranila šestnáctiletá dívka při jízdě na snowboardu ve skiareálu Kohútka, k jejíž nehodě zamířil kromě horských záchranářů i vrtulník.

Pracovníci areálu zalarmovali beskydskou horskou službu kolem půl čtvrté s tím, že dívka nezvládla jízdu na zledovatělém sněhu. „Podle úvodních informací byla nehoda natolik závažná, že slečna dokonce na malou chvíli upadla po nárazu na zem do šoku. Když jsme k ní dorazili, už s námi komunikovala a stěžovala si na brnění v horních končetinách,“ popsal situaci Antonín Paločko, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Podle toho, jak dívka popsala její stav, měli záchranáři podezření na vážný úraz v oblasti páteře. „Vše jsme ihned konzultovali se Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje. Pracovníci jejich dispečinku se pak rozhodli, že k nám vyšlou vzhledem k okolnostem vrtulník. Zároveň na Kohútku vyrazil i sanitní vůz,“ uvedl Antonín Paločko.

Po příletu si zraněnou snowboardistku převzal lékař Letecké záchranné služby z Ostravy. „Poté, co vyhodnotil její zdravotní stav, došel k závěru, že transport vrtulníkem není zapotřebí. Naši záchranáři dívku pak zafixovali do vakuové matrace a předali jí posádce sanitního vozu,“ doplnil Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy, s tím, že sanitka slečnu následně odvezla k dalšímu ošetření do nemocnice.