Zákaz řízení ani „trojka v žíle“ neodradila jednatřicetiletého řidiče, aby si zajel na motorce pro cigarety na benzínku. Tam nebyl schopen dopravním policistům předložit doklady potřebné k provozu a řízení motocyklu a musel přiznat, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel, což se následnou lustrací v evidenci potvrdilo.

„Ve čtvrtek po deváté hodině ráno se policisté z oddělení silničního dohledu rozhodli zkontrolovat řidiče projíždějícího motocyklu v obci Bystřice. Muž z hlavní silnice odbočil na benzínovou čerpací stanici, kde jej policisté předepsaným způsobem zastavili. Při kontrole byl z dechu řidiče cítit alkohol, jeho chování bylo značně nervózní a chůze nejistá. Na výzvu policistů se motorkář podrobil dechové zkoušce, která vykázala přes tři promile alkoholu v dechu. Muž měl hlídce sdělit, že si předešlý večer dal několik piv i tvrdý alkohol a následně ráno ještě pár piv. Poté si chtěl na benzínku zajet koupit cigarety,“ vylíčila za Policii ČR Kateřina Kubzová.

Dopravní policisté muže na místě zadrželi a předali kolegům z obvodního oddělení Třinec. Po vystřízlivění na protialkoholní záchytné stanici sdělili třinečtí policisté řidiči ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Za dané skutky hrozí podezřelému trest odnětí svobody až na tři léta,“ sdělila policie.