Vozidlo bez registrační značky si samo o sobě říká o pozornost policie, přesto do něj nasedl šestačtyřicetiletý řidič pod vlivem návykových látek, který měl navíc platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Než tohle policisté zjistili, museli jej nahánět po loukách a polích a běžet za ním do lesa.

Když dopravní policisté z oddělení silničního dohledu při projíždění obcí Bystřice zahlédli vozidlo, které nemělo zadní registrační značku, rozhodli se jej zastavit k silniční kontrole. Na znamení k zastavení vozidla řidič nejprve přibrzdil, následně však sešlápl plyn a začal policistům ujíždět. „Aby se strážcům zákona ztratil z dohledu, sjel s vozidlem několikrát i mimo pozemní komunikaci a snažil se ujet přes louky i pole. Jeho jízda skončila na travnaté ploše, kde vozidlo zastavil a dal se na úprk do přilehlého lesíku. To už měl ale v patách také dopravní policisty, kteří ho po několika desítkách metrů dostihli a zadrželi,“ sdělila mluvčí policie Kateřina Kubzová.

Řidič se poté podrobil orientačnímu testu na přítomnost jiných návykových látek, který vykázal pozitivní výsledek na amfetamin, ale další lékařské vyšetření odmítl. Automobil, který byl policisty zajištěn, měl řidič zakoupit ze zahraničí a dosud ho nezaregistrovat v České republice.

„Dopravní policisté muže předali kolegům z obvodního oddělení Třinec, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Přestupkové jednání týkající se odmítnutí vyšetření ke zjištění ovlivnění jinou návykovou látkou bude předáno příslušnému správnímu orgánu,“ informovala dnes Policie ČR.