Krajští kriminalisté pokračují ve vyšetřování pokusu vraždy, u které jen shodou náhod nedošlo k závažným následkům na zdraví, potažmo ztrátě životů. Ke skutku, ve kterém figurují osoby bez trvalého přístřeší, došlo koncem dubna v Třinci.

52letý muž se rozhodl jedné noci posilněn alkoholem vyřešit osobní spory se čtyřicetiletým mužem a padesátiletou ženou. Pod rouškou tmy měl přijít do jejich provizorního příbytku, spící dvojici a rovněž lůžkoviny polil hořlavou látkou. „Útočník měl poté muže a ženu, kteří se vzbudili, za doprovodu výhrůžek fyzicky napadnout a ohrožovat nožem. Nakonec měl iniciovat zapálením rozlité hořlaviny požár. Vznikl jen mírný plamen, který se podařilo poškozenému uhasit. Tehdy podezřelý muž z místa odešel. Jen shodou náhod a okolností nedošlo v momentu iniciace ke vzniku požáru s následnou újmou na zdraví či životě dvojice. Zranění, která utrpěla fyzickým útokem žena, nejsou závažného rázu,“ informovala za Policii ČR Soňa Štětínská s tím, že věc si vzhledem k závažnosti převzali krajští kriminalisté. Policisté provedli kromě jiného na místě dokumentaci, zajistili různé věci a stopy, včetně nože a chemické látky, kterou byli poškození politi. Zajištěný materiál vyhodnocují specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertiz krajského ředitelství.

Policisté zadrželi podezřelého muže zanedlouho po oznámení, a to nedaleko místa skutku. „Následný den, jakmile byl vzhledem k podnapilosti schopen procesních úkonů, ho krajští kriminalisté obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. Muž je ohrožen trestní sazbou ve výši patnácti až dvaceti let nebo výjimečným trestem. Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby. Krajští kriminalisté ve vyšetřování pokračují. V Moravskoslezském kraji se jedná od počátku roku o čtvrtý trestný čin kvalifikovaný jako vražda, všechny případy jsou ve stadiu pokusu,“ sdělila Soňa Štětínská.